Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Sroda 17 lipca 2019. Od wczoraj dodano 4005 ceny w 29 kategoriach. Życzymy miłego dnia.
Tu jesteś:  »   »   »  Ruszył nabór wniosków na pomoc suszową

Ruszył nabór wniosków na pomoc suszową

Źródło foto: twtter @ARiMR_GOV_PL
  |   Źródło:
Od 14 września ARiMR rozpoczęła nabór wniosków na pomoc po suszy.

Jak możemy przeczytać na stronie Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, od 14 września Agencja oferuje pomoc rolnikom, których gospodarstwa ucierpiały z powodu tegorocznej suszy lub powodzi.

W pierwszej kolejności o tę pomoc mogą ubiegać się rolnicy, którzy ponieśli w swoich uprawach straty w wysokości co najmniej 70 procent. Wnioski mogą składać w biurach powiatowych ARiMR od 14 do 28 września 2018 roku. Stawka pomocy suszowej dla takich rolników to 1000 zł na hektar, o ile rolnik miał ubezpieczoną przynajmniej połowę powierzchni upraw (wyłączając łąki i pastwiska). Jeśli takiego ubezpieczenia nie było, to stawka ubezpieczenia wyniesie 50 procent stawki wyjściowej.

Jakie są wymagane dokumenty przy składaniu wniosku, o tym więcej pod linkiem:

http://www.arimr.gov.pl/pomoc-krajowa/wnioski-o-przyznanie-pomocy-suszowej-rolnikom-i-rybakom-w-2018-r/pomoc-kleskowa-dla-rolnikow.html

Rolnicy, których straty w uprawach wyniosły więcej niż 30 procent, ale mniej niż 70 procent, będą mogli składać wnioski o pomoc suszową od 26 września do 17 października 2018 roku. Bazowa kwota pomocy w tym przypadku wynosi 500 zł na hektar upraw i także jest zmniejszana o 50 procent, jeśli rolnik nie posiada polisy ubezpieczeniowej.

Podobne
To susza winna jest drożyźnie?
2018-09-12 18:12
To susza winna jest drożyźnie?
Warzywa i owoce drożeją przez suszę czy przez chciwość handlowców? O sytuacji na rynku rolnym opowiada Prezes Rënk, na łamach radiogdansk.pl.
czytaj więcej
źródło foto: https://www.gov.pl/rolnictwo/o-suszy-w-rolnictwie
2018-08-31 13:00
O suszy w rolnictwie
W Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi odbyło się spotkanie dotyczące występowania niekorzystnych zjawisk atmosferycznych powodujących straty i szkody w rolnictwie, czytamy w komunikacie na stronie www.gov.pl.
czytaj więcej
Decyzje Rady Ministrów w sprawie przewagi kontraktowej i suszy
2018-08-01 08:02
Decyzje Rady Ministrów w sprawie przewagi kontraktowej i suszy
Rada Ministrów przyjęła dziś dokumenty przedłożone przez ministra rolnictwa i rozwoju wsi dotyczące przewagi kontraktowej oraz klęski suszy.
czytaj więcej
Ziemniaki
2018-07-12 15:18
Kraje NEPG – susza na obszarach uprawy ziemniaków
Uprawy ziemniaków w krajach-członkach NEPG (Stowarzyszenie Producentów Ziemniaków Europy Północno-Zachodniej) już ucierpiały z powodu suszy. Będzie to miało wpływ na plony, pisze portal www.freshplaza.com, opierając się na danych NEPG.
czytaj więcej
Marchew
2018-07-09 15:00
Susza wpłynęła na ceny marchwi
Upalna pogoda i brak opadów, to jedne z głównych czynników, które mają obecnie wpływ na produkcję warzyw, w tym marchwi. Susza już wpłynęła na jej ceny, a wiele wskazuje na to, że ten wpływ będzie większy.
czytaj więcej
Buraki
2018-06-29 16:58
Młode buraki też odczuły skutki suszy
Na rynku świeżych warzyw susza mocno odcisnęła swoje piętno. Młode buraki ćwikłowe nie są tu wyjątkiem.
czytaj więcej
Susza – jaka pomoc klęskowa?
2018-06-29 08:02
Susza – jaka pomoc klęskowa?
Minister rolnictwa i rozwoju wsi Jan Krzysztof Ardanowski ponownie apeluje o powoływanie komisji do szacowania strat w gospodarstwach, które ucierpiały z powodu suszy. O jakiej pomocy klęskowej mowa – informuje ARiMR?
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.