Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Wtorek 22 września 2020. Od wczoraj dodano 2407 ceny w 24 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Startuje nowa edycja kampanii 5 porcji warzyw, owoców lub soku

5 porcji warzyw, owoców lub soku
  |   Źródło:
Jak wykształcić prawidłowe nawyki żywieniowe? Odpowiedzi przyniesie startująca, już VIII, edycja kampanii edukacyjno-informacyjnej „5 porcji warzyw, owoców lub soku”.

Zbilansowana dieta to jeden z ważniejszych czynników wpływających na zdrowie. Świadomość co do jej znaczenia dla zachowania zdrowia wciąż rośnie. Wyzwaniem pozostaje jednak to, jak wykształcić prawidłowe nawyki żywieniowe, a następnie jak ich przestrzegać.W ramach startującej, VIII już, kampanii edukacyjno-informacyjnej „5 porcji warzyw, owoców lub soku” zrealizowane zostaną działania wspierające konsumentów w zmianie postaw żywieniowych. Organizatorem programu jest Stowarzyszenie Krajowa Unia Producentów Soków (KUPS). Za strategię i jej realizację odpowiada agencja PR Hub oraz Rebel Media. Działania obejmą media relations oraz influencer marketing, a także kampanię radiową oraz inicjatywy skierowane do specjalistów i studentów.

 

Prawidłowe żywienie, którego podstawę powinny stanowić warzywa, owoce i przetwory z nich pochodzące, na przykład soki,jest bardzo istotnym elementem wpływającym na ogólny stan zdrowia.Świadomość tego faktu w społeczeństwie jest coraz większa.  Z badań przeprowadzonych na grupie mam wynika, że 71% z nich wie czym jest zbilansowana dieta[1]. Jednak często jest to wiedza deklaratywna.Jedną z barier, na którą wskazywali respondenci w badaniu z 2015 roku[2] był brak czasu. – W dobie ciągłego pośpiechu oraz braku czasu, konsumenci, zarówno dorośli jak i dzieci, nie odżywiają się tak jak, wiedzą że powinni. Boją się wysiłku, z którym utożsamiają zmianę i nie potrafią oprzeć się dotychczasowym, nieprawidłowym nawykom.Dlatego niezbędne jest uświadomienie konsumentom, że zdrowie leży w ich własnych rękach. Ważne jest też wskazanie jak, w prosty sposób podejmować i realizować świadome decyzje żywieniowe. Dlatego działania w ramach VIII edycji „5 porcji warzyw, owoców lub soku” będą miały na celu, zainicjowanie realnej zmiany postaw konsumentów– mówi Barbara Groele, Sekretarz Generalna Stowarzyszenia Krajowa Unia Producentów Soków.

 

Działania komunikacyjne i edukacyjne realizowane będą przez kanały dostosowane do miejsc, w których dziś znajdują się odbiorcy kampanii – w internecie z dużym zaangażowaniem influencerów, w radiu oraz w prasie. Agencja PR Hub do komunikacji zaprosi merytorycznych liderów opinii, specjalistów i ekspertów ds. żywienia – dietetyków, lekarzy oraz naukowców, z niezależnych instytucji m.in.: Instytutu Żywności i Żywienia, Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego, Collegium Medicum UJ. W ramach nowej edycji prowadzone będą również działania skierowane do specjalistów zaangażowanych w kształtowanie świadomości żywieniowej i postaw konsumentów – lekarzy i dietetyków, a także do studentów.

 

Kampania potrwa do końca września 2019 roku. Finansowana jest ze środków Funduszu Promocji Owoców i Warzyw oraz Sponsorów – członków KUPS.

 

[1]Raport z badania ilościowego IQS dla Stowarzyszenia KUPS, marzec 2018 r. Badanie CAWI Panel, ogólnopolska, matki dzieci uczęszczających do szkoły podstawowej, klasy 2-3, N=203

[2]Badanie KUPS, mamy dzieci w wieku 3-12 lat, N=200, CATI (wykonane w lutym 2015 r. przez Millward Brown)

Podobne
Owoce i warzywa
2018-09-05 13:00
„5 porcji zdrowia w szkole” – nowy program edukacyjny dla szkół
27 sierpnia rozpoczęły się zapisy do programu edukacyjnego „5 porcji zdrowia w szkole”. Jego wprowadzenie wynika z potrzeby edukacji w zakresie prawidłowego żywienia już od najmłodszych lat.
czytaj więcej
Ruszyła VII edycjaprogramu„5 porcji warzyw, owoców lub soku”
2018-01-31 10:00
Ruszyła VII edycjaprogramu„5 porcji warzyw, owoców lub soku”
Już po raz VII Stowarzyszenie Krajowa Unia Producentów Soków (KUPS) realizuje program „5 porcji warzyw, owoców lub soku”, który ma na celu edukację społeczeństwa na temat zasad zbilansowanej diety, a także kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych.Tegoroczna edycja została również rozbudowana o program skierowany do szkół, aby zwrócić szczególną uwagę naedukację dzieciw zakresie zrównoważonej diety, bogatej w warzywa i owoce, w tym soki.
czytaj więcej
5 porcji warzyw, owoców lub soku
2017-03-06 14:18
5 porcji warzyw, owoców lub soku
5 porcji warzyw, owoców lub soku. Startuje VI edycja popularnego programu edukacyjno-informacyjnego.
czytaj więcej
Według KUPS, kampania już przynosi ona efekty - rośnie społeczna świadomość na temat prawidłowego odżywiania.
2013-12-03 11:11
KUPS zachęca do 5 porcji warzyw, owoców lub soku
Rozpoczął się trzeci rok kampanii 5 porcji warzyw, owoców lub soku - podają organizatorzy, Stowarzyszenia Krajowej Unii Producentów Soków (KUPS).
czytaj więcej
KUPS będzie promował owoce i warzywa
2013-10-10 13:22
5 porcji warzyw, owoców lub soku III
Propagowanie spożycia owoców, warzyw oraz soków poprzez informowanie o zaletach diety opartej na 5 porcjach to główne zadanie nowego projektu realizowanego przez Stowarzyszenie KUPS.
czytaj więcej
Owoce i warzywa są zdrowe
2013-05-07 10:05
5 porcji warzyw, owoców lub soku
Zainicjowanie programu edukacyjnego „5 porcji warzyw, owoców lub soku” w placówkach przedszkolnych ma zachęcić do podejmowania działań edukacyjnych skierowanych do najmłodszych w zakresie propagowania prawidłowego odżywiania.
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.