Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Sroda 18 września 2019. Od wczoraj dodano 4347 ceny w 30 kategoriach. Życzymy miłego dnia.
Tu jesteś:  »   »   »  Azerbejdżan zwiększył eksport orzechów laskowych

Azerbejdżan zwiększył eksport orzechów laskowych

  |   Źródło:
Poprzednioroczne zbiory orzechów laskowych w Azerbejdżanie pozwoliły na zwiększenie eksportu tych owoców. Jest w ogóle szansa na rekord w tej materii.

Azerbejdżan należy do liderów w eksporcie łuskanych orzechów laskowych. Według oficjalnych danych, w 2017 roku Azerbejdżan wyeksportował 20.766 ton orzechów laskowych o wartości 114 mln dolarów. Oznacza to wzrost o 40,1 proc. pod względem wartości i o 9,2 proc. pod względem wielkości w ujęciu rok do roku. Wśród głównych importerów azerskich orzechów laskowych są Włochy, Rosja oraz Niemcy.

Dla przykładu w ubiegłym roku 8,967 mln ton orzechów laskowych o wartości 51 mln USD zostało wyeksportowane do Włoch, 6,375 ton  o wartości 31mln USD zostało wyeksportowane do Federacji Rosyjskiej oraz 3.145 ton o wartości 19 mln dolarów do Niemiec.

Warto przy tym podkreślić, że spodziewane jest w 2017 roku zgromadzenie tak wysokich zbiorów orzechów laskowych, że eksport w tym sezonie osiągnie rekordowy pułap 60 tys. ton, co stanowi wzrost o 50 proc. w ujęciu rok do roku.

 

Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.