Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Sobota 4 lipca 2020. Od wczoraj dodano 3183 ceny w 28 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Jakie ceny orzechów laskowych?

  |   Źródło:
Niedawno informowaliśmy o sytuacji na rynku orzechów włoskich. A jak ona wygląda w przypadku orzechów laskowych? Ceny także spadły?

Sytuacja na rynku orzechów włoskich nie jest korzystna dla producentów. Podaż orzechów jest tak duża, że ich ceny w ostatnim czasie spadły - na niektórych giełdach nawet o ponad 50 proc. na kilogramie. W przypadku orzechów laskowych jest zdecydowanie lepiej. Ceny niełuskanych orzechów laskowych utrzymują się na stabilnym poziomie, praktycznie od października. I nie zmienia tego nawet fakt dostępu do towaru importowanego, m. in. z Turcji.

W chwili obecnej w dużym hurcie za kilogram niełuskanych orzechów laskowych można dostać od 7,00 do 9,00 złotych - w zależności od odmiany i jakości orzechów. W przypadku handlu giełdowego ceny orzechów wahają się w granicach 9,00 - 13,00 zł za kilogram.

Na podwarszawskich Broniszach za niełuskane orzechy laskowe trzeba zapłacić od 9,00 do 12,00 zł za kilogram, podobne ceny obowiązują na Zjazdowej w Łodzi, tj. 9,00 - 11,00 zł/kg. Na lubelskiej Elizówce ceny orzechów laskowych wahają się od 10,00 do 12,00 zł/kg, a w Poznaniu na WGRO od 10,00 do nawet 13,00 zł/kg. Relatywnie najtaniej jest w Sandomierzu i tam kilogram niełuskanych orzechów laskowych to wydatek rzędu 8,50 - 10,00 zł/kg.

 

 

 

Podobne
Wysoka podaż wpływa na ceny orzechów włoskich
2015-12-18 15:04
Wysoka podaż wpływa na ceny orzechów włoskich
Okres przedświąteczny to zazwyczaj czas podwyższonego popytu na orzechy, a tym samym wzrostu cen. W tym jednak roku nie jest to takie oczywiste. Orzechów jest tak dużo, że ceny pozostają bardzo niskie.
czytaj więcej
Turcja: wzrost eksportu orzechów laskowych
2015-11-13 13:05
Turcja: wzrost eksportu orzechów laskowych
Turcja w bieżącym sezonie spodziewa się znacznego wzrostu wielkości eksportu orzechów laskowych. Wzrosnąć ma także wartość eksportu.
czytaj więcej
Drożeją laskowe orzechy
2015-11-05 12:03
Drożeją laskowe orzechy
Ograniczona produkcja orzechów laskowych wpłynęła na ceny. Już teraz są dużo wyższe jak przed rokiem, a mogą być jeszcze wyższe, zwłaszcza w okresie przedświątecznym.
czytaj więcej
Taniej jak przed rokiem?
2015-10-13 15:02
Taniej jak przed rokiem?
Ceny orzechów włoskich są bardzo zróżnicowane. Trudno też wyczuć czy są wyższe, czy też niższe jak przed rokiem. Czy susza w ogóle wpłynęła na ceny orzechów włoskich?
czytaj więcej
Iran: znaczny wzrost eksportu orzechów pistacjowych
2015-10-09 11:04
Iran: znaczny wzrost eksportu orzechów pistacjowych
Iran eksportuje coraz więcej orzechów pistacjowych. Według prognoz na ten sezon, jeszcze więcej irańskich pistacji pojedzie w świat.
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.