Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest poniedziałek 23 września 2019. Od wczoraj dodano 1509 ceny w 7 kategoriach. Życzymy miłego dnia.
Tu jesteś:  »   »   »  Trudne czasy dla producentów migdałów

Trudne czasy dla producentów migdałów

  |   Źródło:
To nie będzie dobry sezon dla producentów migdałów z północnej półkuli, ale nie tylko. Ograniczona produkcja nie pozostanie bez wpływu na ceny.

Mrozy jakie w ostatnich miesiącach nawiedziły niektóre regiony półkuli północnej spowodowały spustoszenie w sektorze migdałów, zwłaszcza w Kalifornii i Hiszpanii. Z tego powodu Jorge Andrés Ovalle z Chile, w geście solidarności z producentami i handlowcami z branży migdałowej, wysłał list do całej branży.

W liście Jorge chciał podkreślić, że nieszczęście, które dzieje się na jednej półkuli, ma wpływ na cały świat. Pochwalił także "wielką pracę wykonaną przez Zarząd ds. Produkcji Migdałów w Uniwersytecie Davisa, jak również przez genetyków, przetwórców, spółdzielnie rolnicze itp., którzy ciężko pracowali i wkładali cały swój wysiłek i pieniądze w rozwój swojej branży w najlepszy możliwy sposób, studiując i promując sektor migdałowy na świecie. "

Jeśli chodzi o obecne warunki klimatyczne, pan Ovalle uważa, że ​​są to zmiany i kataklizmy o skali rzadko spotykanej w historii, dotykające ponad 600.000 hektarów sadów i upraw rolnych. Zapewnił, że "towarzystwa ubezpieczeniowe będą nadal działać i nadal będzie obowiązywać zmiana harmonogramu spłat kredytu”. Chciał także podkreślić, że prawdą jest, że cena migdałów wzrośnie, ale jest to "wysiłek, który wszyscy konsumenci muszą podjąć, aby producenci, którzy chcą cieszyć się owocami swojej pracy”.

A co ta sytuacja na rynku migdałów oznacza w praktyce dla mieszkańca Europy? Trzeba liczyć się ze wzrostem cen migdałów, ale nie tylko samych migdałów, także produktów które je zawierają, m. in. różnego rodzaju słodyczy, a na migdałach bazuje praktycznie cały przemysł cukierniczy.

 

Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.