Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Wtorek 22 września 2020. Od wczoraj dodano 2995 ceny w 27 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Ukraina: duży wzrost produkcji orzechów włoskich

  |   Źródło:
Ukraińscy sadownicy stawiają na uprawę orzechów włoskich wciąż poszerzają powierzchnie nasadzeń tego gatunku.

W ciągu ostatnich dziesięciu lat na Ukrainie powierzchnia nasadzeń zwiększyła się o bardzo wydajne odmiany orzecha włoskiego, dzięki czemu możliwe było zbieranie coraz większych ilości owoców. Dzięki temu krajowa produkcja orzechów wzrosła od roku 2010 roku o ponad 25 proc. (w 2017 roku wielkość ta opiewała na około 110 tys. ton). To z kolei sprawiło, że Ukraina uzyskała przyczółek w rankingu dziesięciu największych producentów tego gatunku na świecie. Według analityków firmy Pro-Consulting, wielkość zbiorów orzecha włoskiego jest większa jedynie w takich krajach jak USA, Meksyk, Francja, Niemcy i Peru.

W perspektywie średnioterminowej spodziewany jest jeszcze większy wzrost zbiorów orzecha włoskiego w tym kraju, ponieważ areał gwałtownie rośnie po latach stagnacji. W ubiegłym roku areał powierzchni nasadzeń orzechów włoskich w kraju wzrósł o 18 proc., co oznaczało powrót do danych z roku 2000.

 

Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.