Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Czwartek 29 października 2020. Od wczoraj dodano 3415 ceny w 27 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Bieżące ceny cytryn w sieciach

Cytryny głównie z Hiszpanii
  |   Źródło:
Ceny cytrusów w sieciach handlowych w ostatnim czasie są bardzo niestabilne.

Tyczy się to zarówno cytryn, jak i pomarańczy. W każdym tygodniu w poszczególnych sieciach notuje się zmiany cen dla tych produktów. W jednych marketach owoce drożeją, w innych dla odmiany tanieją.

Na przełomie 16. i 17. tygodnia 2012 roku w sieciach Biedronka oraz Auchan cytryny zdrożały – w Biedronce o 29 proc., a w Auchan o 13 proc. na kilogramie. W większości analizowanych sieci z początkiem 17 tygodnia ceny cytryn jednak spadły – w sieci Leclerc od 13 proc., w sieci Tesco o 17 proc., a w sieci Real aż o 27 proc. W omawianym tygodniu jedynie w sieci Carrefour cena cytryn pozostała na poziomie z zeszłego (16) tygodnia.

Na przełomie 17. i 18. tygodnia 2012 roku znów w większości analizowanych sieci odnotowano modyfikację cenową dla tego produktu. Z początkiem 18 tygodnia we wszystkich cena cytryn wzrosła – w sieciach Carrefour oraz Real o 14 proc. a w sieci Leclerc aż o 60 proc. stając się tym samym najdroższą spośród omawianych marketów.

Wykres. Ceny sprzedażowe cytryn [zł/kg] w sieciach handlowych w 17. i 18. tygodniu 2012 roku.

 

 

Podobne
Owoce cytrusowe - okolice Warszawy
2012-05-04 08:23
Owoce cytrusowe - okolice Warszawy
W okolicach Warszawy owoce cytrusowe w małym hurcie sprzedawane są w następujących cenach:
czytaj więcej
Owoce cytrusowe
2012-05-02 14:34
Bieżące ceny cytrusów w małym hurcie
Popyt na owoce cytrusowe w mijającym tygodniu jest nieco słabszy niż w przeciętne tygodnie.
czytaj więcej
Rosną ceny cytryn w sieciach handlowych
2012-04-23 17:19
Rosną ceny cytryn w sieciach handlowych
Kończący się sezon na cytryny z południowej Europy wyraźnie widać w marketach, gdzie jakość, podaż i ceny coraz mocniej się różnicują względem sieci, w których sprzedawane są te cytrusy.
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.