Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Wtorek 27 października 2020. Od wczoraj dodano 4226 ceny w 29 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Import pomarańczy do Polski w I poł. 2018 roku

  |   Źródło:
Główny Urząd Statystyczny podał dane dotyczące importu pomarańczy do Polski w pierwszej połowie 2018 roku. Największym dostawcą pomarańczy na polski rynek od wielu lat pozostaje Hiszpania.

Zgodnie z danymi GUS, import pomarańczy w I półroczu 2018 roku był większy od ubiegłorocznego i wyniósł łącznie 91,02 tys. ton. Największym dostawcą pomarańczy na rynek polski w omawianym okresie była Hiszpania (podobnie jak w latach poprzednich) skąd kupiliśmy 39,23 tys. ton tych owoców, co stanowi prawie 50 proc. wszystkich zaimportowanych pomarańczy w pierwszej połowie 2018 roku. Sporo cytrusów zaimportowaliśmy także z Grecji – 15,79 tys. ton oraz z Niemiec – 12,27 tys. ton, jednak niemiecki import to wynik reeksportu.

import pomaranczy 1 pol 2018

 

Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.