Codziennie aktualne ceny
owoców, warzyw i kwiatów
Tu jesteś:  »   »   »  Produkcja grejpfrutów przenosi się do Kalifornii?

Produkcja grejpfrutów przenosi się do Kalifornii?

  |   Źródło:
Tegoroczna kampania grejpfrutów Star Ruby na Florydzie była ograniczona produkcyjnie, a wszystko za sprawą Irmy. To jednak nie jedyny region uprawowy tego gatunku.

Huragan Irma, który przeszedł nad Florydą jesienią 2017 roku, spowodował znaczne straty produkcyjne cytrusów w tym regionie. Szacunki dotyczące zbiorów opublikowane przez Departament Statystyki Rolnictwa USDA, mówiły o spadku produkcji praktycznie wszystkich gatunków cytrusowych uprawianych w tym regionie, w tym przede wszystkim grejpfrutów. Wpłynęło to na podaż i eksport tych owoców w tym sezonie.

Z tego względu sezon na grejpfruty Star Ruby na Florydzie już się skończył. Teraz zaś rozpoczął się sezon grapefruitowy w Kalifornii, którego produkcja skoncentrowana jest w Riverside i Central Valley, a powierzchnia nasadzeń z roku na rok rośnie. Niedługo rozpoczną się także zbiory grejpfrutów w Texasie.

Jeśli chodzi o eksport kalifornijskich grejpfrutów ten wciąż rośnie, a popyt na te owoce jest  szczególnie wysoki w Azji Wschodniej oraz Ameryce Południowej. Coraz bardziej zainteresowani kalifornijskimi grejpfrutami Chiny, natomiast rynek europejski, ze względu na specyficzny okres dostępności tych owoców, jest odbiorcą niszowym.

 

 

Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj świeże informacje

Waluty

USD 3.775 PLN +0.05%
EUR 4.287 PLN +0.02%
RUB 0.057 PLN +0.00%

więcej