Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Sobota 19 września 2020. Od wczoraj dodano 2485 ceny w 28 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

RPA – prognoza dla cytrusów

Owoce cytrusowe
  |   Źródło:
Portal www.fruchtportal.de publikuje prognozę półroczną dla produkcji owoców cytrusowych w RPA, opartą o dane USDA.

Oczekuje się, że produkcja i eksport mandarynek i klementynek, cytryn i limonek będą kontynuowały silny wzrost w roku handlowym, w oparciu o wzrost powierzchni obsadzonej, wysoki poziom nowych upraw wchodzących w pełną produkcję i ulepszone techniki zarządzania wodą przez producentów, którzy zostali zmuszeni do przystosowania się do częstych warunków suszy.

W przypadku owoców cytrusowych w Republice Południowej Afryki w sezonie 2017/2018 posadzono w sumie 77.550 ha, co stanowi wzrost o 3 procent w stosunku do 74.902 ha w 2016/2017. Oczekuje się, że ten trend wzrostowy będzie kontynuowany w oparciu o znaczny wzrost nasadzeń mandarynek i cytryn.

Podczas gdy pomarańcze są największymi uprawami owoców cytrusowych produkowanych w Republice Południowej Afryki, jako że stanowią 58 procent wszystkich uprawianych tam cytrusów, nastąpił znaczny wzrost upraw w obszarze owoców cytrusowych typu mandarynki i cytryny/limonki. Wzrost ten wynika z atrakcyjnych dochodów z inwestycji i marży zysku z produkcji tych właśnie gatunków cytrusów.

Oczekuje się, że produkcja pomarańczy wzrośnie o 3 procent do 1,60 mln ton w sezonie 2018/2019. Produkcja grejpfruta zmniejszy się nieznacznie o 1 procent do 415 000 ton, produkcja mandarynek zwiększy się o 9 procent do 305.000 ton, a cytryn/limonek wzrośnie o 7 procent do 490.000 ton w 2018/2019.

Oczekuje się, że bezcłowy eksport owoców cytrusowych do USA na mocy ustawy o afrykańskim wzroście szans (AGOA) będzie kontynuował silny roczny wzrost, ponieważ USA są nadal uważane za rynek premium.

Podobne
Owoce cytrusowe
2019-04-25 13:43
Hiszpania – to był trudny sezon cytrusów
Sezon owoców cytrusowych w Hiszpanii szybkimi krokami zbliża się do końca. Zdecydowanie był to sezon, o którym hiszpańscy producenci będą chcieli szybko zapomnieć, wynika z informacji portalu www.freshplaza.com.
czytaj więcej
Owoce cytrusowe
2019-02-22 11:00
Rosja – wzrost cen cytrusów
Podaż cytrusów wzrosła z powodu czynnika sezonowego obniżenia podaży, a to przełożyło się na ceny, o czym pisze portal east-fruit.com.
czytaj więcej
Orzechy
2019-02-12 10:00
Gruzja – orzechy i cytrusy w TOP-10 eksportu
W pierwszej dziesiątce produktów rolnych eksportowanych w 2018 roku z Gruzji znalazły się orzechy i owoce cytrusowe, o czym informuje portal east-fruit.com.
czytaj więcej
Pomarańcze
2019-02-01 14:19
Cytrusowy skandal – Hiszpanie oskarżają europejskie sieci
Hiszpańscy eksporterzy oskarżają europejskie sieci handlowe o mieszanie cytrusów hiszpańskich i egipskich, o czym pisze portal www.freshplaza.com powołując się na lasprovincias.es.
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.