Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest sobota 24 sierpnia 2019. Od wczoraj dodano 2257 ceny w 22 kategoriach. Życzymy miłego dnia.
Tu jesteś:  »   »   »  Tanie liczi nadchodzi, a właściwie nadpływa

Tanie liczi nadchodzi, a właściwie nadpływa

  |   Źródło:
Nadpływa kontenerowiec z Madagaskaru do europejskiego portu. Kiedy dokładnie zacumuje i kiedy madagaskarskie pojawi się w europejskich, w tym i polskich sklepach?

Baltic Klipper, pierwszy transportowiec z 7800 paletami owoców liczi z Madagaskaru, jest oczekiwany w weekend w Zeebrugge w Belgii. Jego przybycie jest nieco opóźnione z powodu trudnych warunków pogodowych na morzu. Produkt ten będzie jednak dostępny na europejskim rynku już w przyszłym tygodniu, tuż przed końcem kampanii owoców importowanych drogą lotniczą i innych regionów świata.

W Polsce pierwsze owoce liczi pojawią się w handlu nieco później, dlatego może okazać się, że pierwsze partie nie trafią na półki sklepowe przed świętami, a dopiero w okresie przednoworocznym. Oczywiście głównymi sprzedawcami owoców będą sieci handlowe i tam należy się spodziewać owoców najwcześniej i najtaniej. Jeśli sytuacja powtórzy się sprzed roku (a nie ma informacji dotyczących jakichkolwiek problemów produkcyjnych), w pełni sezonu sieci handlowe będą oferować liczi nawet poniżej 10,00 zł za kilogram (ubiegłoroczny zaobserwowany „rekord” to 5,99 zł za kilogram).

 

Słowa kluczowe: liczi, handel liczi, import liczi

Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.