Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Wtorek 22 września 2020. Od wczoraj dodano 4304 ceny w 29 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Ceny pomarańczy w górę, ale…

Pomarańcze
  |   Źródło:
To nie jest czas wysokiego popytu na pomarańcze, ale owoce te wciąż jednak funkcjonują na polskim rynku, a więc jest jakieś nimi zainteresowanie.

Szczyt sezonu handlowego na pomarańcze już dawno za nami. Polski rynek wchodzi w okres obfitości rodzimych owoców, a te importowane będą pozostawać do zimy w cieniu. Nie oznacza to jednak, że całkowicie znikną z rynku. Wciąż są chętni na świeże pomarańcze lub świeżo wyciskany z nich sok. A jak jest klient, jest też i towar.

Bieżąca podaż pomarańczy w ujęciu ilościowym nie jest teraz wysoka. Importerzy ograniczyli dostawy w ślad za zmniejszającym się popytem. Ale wciąż na naszym rynku widać dużą konkurencję jeśli chodzi o kraje – dostawców tych owoców. Mamy oczywiście pomarańcze hiszpańskie i jest ich relatywnie najwięcej, ale są też pomarańcze importowane z Grecji i Egiptu.

Co ciekawe te hiszpańskie są nieco droższe jeśli chodzi o porównywalne kalibry. Dobrej jakości owoce w grubszych kalibrach, sprowadzone z Hiszpanii, importerzy oferują po 4,00 – 4,50 zł/kg. Drobne owoce można kupić od 3,50 zł/kg. Ceny pomarańczy greckich i egipskich oscylują wokół poziomu 4,00 zł/kg.

Podobne
Pomarańcze
2019-03-26 14:03
Import pomarańczy w 2018 r.
Mniejszy import pomarańczy do Polski w relacji rok po roku. Analizujemy dane GUS po 2018 roku.
czytaj więcej
Pomarańcze
2019-03-25 18:02
Pomarańcze – rynek nadal mocno konkurencyjny
Wysoka podaż i duża konkurencja pomarańczy z różnych krajów to wciąż codzienność krajowego rynku pomarańczy. Również tego hurtowego.
czytaj więcej
Pomarańcze
2019-03-15 08:19
Rosja – zatrzymano egipskie pomarańcze
Siedemdziesiąt dwie tony zainfekowanych pomarańczy egipskich nie wjechało do Rosji, zatrzymane przez rosyjskie służby fitosanitarne, o czym pisze portal east-fruit.com.
czytaj więcej
Pomarańcze
2019-03-14 08:50
Rośnie rola Egiptu na rynku pomarańczy
Egipt szybko zyskuje na ważności, jeśli chodzi o jego udział w globalnym rynku pomarańczy, wynika z informacji portalu www.freshplaza.com.
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.