Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest niedziela 25 października 2020. Od wczoraj dodano 1714 ceny w 14 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Holandia – dobry popyt na hiszpańskie pomarańcze

Pomarańcze
  |   Źródło:
Pomimo, że podaż cytrusów utrzymuje się na wysokim poziomie, to popyt na pomarańcze z Hiszpanii pozostaje wysoki, informuje portal www.freshplaza.com.

Sprzedaż hiszpańskich pomarańczy w Holandii przebiega obecnie w miarę dobrze. Tak twierdzi również Richard Bevelander z firmy importowej De Groot van Dommele z holenderskiego miasta Breda. "Na rynku jest sporo cytrusów, także z Maroka i Egiptu, więc klienci mają duży wybór, ale nie możemy narzekać na popyt."

"Obecnie oferujemy głównie hiszpańskie pomarańcze odmian Salustiana i Lane. Jeśli chodzi o smak, to uważam te pierwsze - odmiany Salustiana właśnie za najlepszą pomarańczę dostępną na rynku w chwili obecnej. Ale nasi lokalni klienci również doceniają późną odmianę Lane", mówi importer.

"Ze względu na wysoką podaż ceny pomarańczy są zauważalnie niższe, jednak na razie są one na dość stabilnym poziomie." Jeśli chodzi o sprzedaż owoców cytrusowych, prawdziwe jest powiedzenie "im zimniej, tym lepiej". Z tego punktu widzenia obecnie pogoda niezbyt sprzyja, Na szczęście sprzedaż idzie nieźle mimo tego i nie mamy powodów do narzekania w kwestii sprzedaży ", podsumowuje Richard.

Podobne
Pomarańcze
2019-02-14 13:00
Rośnie konkurencja na rynku pomarańczy
W bieżącym sezonie zimowym pomarańcze na polskim rynku hurtowym pozostają relatywnie tanie. A w kolejnych tygodniach mogą być jeszcze tańsze. Z czego to wynika?
czytaj więcej
Pomarańcze
2019-02-04 13:00
Ceny pomarańczy – zmiany, ale tylko niewielkie
Niewielki wahnięcia bez ustalonego trendu, choćby w wymiarze krótkookresowym – tak wygląda obecnie hurtowy rynek pomarańczy. Do tego amplituda tych wahnięć ma bardzo ograniczony zakres.
czytaj więcej
Pomarańcze
2019-01-24 11:00
Hiszpania – producenci pomarańczy protestują
Producenci pomarańczy z hiszpańskiego regionu Walencja protestują i do tego protestu zakładają pomarańczowe kamizelki. Pisze o tym portal www.freshplaza.com powołując się na lokalne źródło valenciaplaza.com.
czytaj więcej
Pomarańcze
2019-01-22 15:37
Ceny pomarańczy pozostają niższe niż rok temu
Ceny pomarańczy na polskim rynku hurtowym pozostają niższe niż rok temu.
czytaj więcej
Pomarańcze
2019-01-14 13:31
Import pomarańczy po III. kw. 2018 r.
Mniejszy import pomarańczy do Polski w relacji rok po roku. Analizujemy dane GUS po trzech kwartałach 2018 roku.
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.