Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Sroda 17 lipca 2019. Od wczoraj dodano 4005 ceny w 29 kategoriach. Życzymy miłego dnia.
Tu jesteś:  »   »   »  Houston, mamy problem. Ale cena!

Houston, mamy problem. Ale cena!

  |   Źródło:
To wręcz nieprawdopodobne, ale ceny czarnej porzeczki wciąż spadają. Co to oznacza w praktyce? Ile pośrednicy płacą dzisiaj plantatorom za owoce?

Sezon na czarną porzeczkę powoli zbliża się do końca. Brak większych opadów w poszczególnych regionach Polski, w tym na Mazowszu, w woj. łódzkim czy na Lubelszczyźnie ogranicza zbiory, powoduje intensywny opad owoców oraz ich schnięcie. To z kolei bardzo ogranicza produkcję, co jednak kompletnie nie przekłada się na potencjalne zainteresowanie tymi owocami i ceny skupu. A te już od początku sezonu były niskie, teraz jednak po ostatniej obniżce, ciężko w ogóle nazwać je cenami.

W ciągu zaledwie dwóch ostatnich dni ceny czarnej porzeczki na tłoczenie spadły średnio o kolejne 10 groszy na kilogramie. Jeszcze w poniedziałek ceny porzeczek PW na tłoczenie zbieranych w kisten oscylowały w granicach 0,30 – 0,40 zł za kilogram, natomiast w przypadku porzeczek na mrożenie ceny wahały się od 0,45 do maksymalnie 0,60 zł za kilogram. Dziś za porzeczki czarne na tłoczenie można dostać od 0,25 do 0,40 zł na kilogramie, przy czym coraz więcej firm oferuje poniżej 40 groszy za kilogram, natomiast w przypadku porzeczek na mrożenie ceny wahają się od 0,40 do maksymalnie 0,50 zł za kilogram.

 

Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.