Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest poniedziałek 21 września 2020. Od wczoraj dodano 2230 ceny w 16 kategoriach. Życzymy miłego dnia.
Tu jesteś: Owoce i warzywa  »  Owoce  »  Poziomki  »  Trwa sezon na poziomki

Trwa sezon na poziomki

  |   Źródło:
Trwa sezon na poziomki. Choć pod względem smakowym to bardzo atrakcyjne owoce, ceny znacznie ograniczają na nie popyt.

Wraz z rozpoczęciem sezonu na jagody leśne, których w tym roku jest naprawdę dużo, na rynku jakiś czas temu pojawiły się poziomki. Obok truskawek, malin, jeżyn oraz borówki wysokiej jest to naprawdę cenne źródło antocyjanów. Choć są małe, mają wielkie możliwości. Poziomki chronią bowiem przed rakiem, odmładzają skórę i działają jak leki przeciwbólowe.

To dzięki antocyjanom poziomki zostały przez badaczy uznane za jedne z najzdrowszych owoców. Antocyjany skutecznie wymiatają z organizmu wolne rodniki - substancje te powstają, kiedy długo przebywamy w zanieczyszczonym środowisku, palimy i źle się odżywiamy. Antocyjany niwelując wpływ wolnych rodników odmładzają cerę. O skórę dba również witamina C, której nie brakuje w poziomkach.

Poziomki to bardzo zdrowe owoce, jednak ze względu na krótki sezon i generalnie niewielką w porównaniu do pozostałych letnich owoców podaż, nie są one tak popularne jak choćby truskawki czy borówka wysoka. Dużą barierę stanowi także ich cena.

Obecnie w porównaniu do innych owoców, nawet względem jagód, ceny poziomek są bardzo wysokie. Około 200 gramowe opakowanie oferowane jest w handlu małohurtowym w cenie od ok. 6,00 do 8,00 zł, a w handlu detalicznym, przy obecnych wysokich marżach na owoce sezonowe, ceny na lokalnych targowiskach dochodzą do 12,00 zł za opakowanie.  

 

Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.