Codziennie aktualne ceny
owoców, warzyw i kwiatów
Tu jesteś:  »   »   »  Chiny: cena truskawek sporo niższa niż przed rokiem

Chiny: cena truskawek sporo niższa niż przed rokiem

  |   Źródło:
Chińscy plantatorzy inwestują w produkcję truskawek szklarniowych. Okazuje się jednak, że w tym roku ceny nie są satysfakcjonujące.

W chwili obecnej truskawki szklarniowe stały się najważniejszym pozasezonowym asortymentem na rynku. Cena detaliczna lokalnych szklarniowych truskawek wynosi od 20 do 30 juanów / kg, a cena hurtowa wynosi zaledwie 10 do 18 juanów / kg, co stanowi spadek o prawie 30 proc. w ujęciu rok do roku. W porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku tegoroczne truskawki szklarniowe pojawiły się na rynku wcześniej, a jakość produktu była lepsza. Chociaż od zimy miało miejsce kilka zimnych okresów, truskawki dojrzewały wcześniej ze względu na mniej pochmurne dni, a także wystarczająco duże ilości światła słonecznego. Nadpodaż truskawki i jej krótki okres przydatności do spożycia spowodowały spadek ceny hurtowej o 2 do 4 yuanów na kilogramie w porównaniu do ubiegłego roku. Co więcej, cena może spaść dalej, jeśli temperatura jeszcze w najbliższych dniach wzrośnie.

W ciągu ostatnich trzech lat, chociaż cena truskawek szklarniowych ulegała wahaniom, cena detaliczna utrzymywała się na poziomie powyżej 20 juanów / kg. Wielu rolników dostrzegło możliwości i zbudowało szklarnie, aby uprawiać truskawki. Niektóre wioski zakładały spółdzielnie truskawkowe. Linyi, które znajduje się w prowincji Shandong, ma długą historię sadzenia truskawek. Truskawki są sadzone we wszystkich okręgach Linyi, a całkowita powierzchnia wynosi około 200.000 ha, co stanowi około jednej piątej powierzchni sadzenia truskawek w prowincji Shandong. Obecnie wartość produkcji truskawek w Linyi osiągnęła 11 miliardów juanów.

 

Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.

Ceny warzyw i owoców

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj świeże informacje

Waluty

USD 3.810 PLN +0.95%
EUR 4.302 PLN +0.19%
RUB 0.057 PLN +0.00%
więcej