Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest sobota 8 sierpnia 2020. Od wczoraj dodano 3238 ceny w 27 kategoriach. Życzymy miłego dnia.
Tu jesteś: Owoce i warzywa  »  Owoce  »  Truskawki  »  Pogoda nie dla truskawek

Pogoda nie dla truskawek

Truskawki
  |   Źródło:
Tej wiosny mamy wybitnie antytruskawkową pogodę. Co to oznacza dla realiów handlu hurtowego tymi owocami?

Rok temu pisaliśmy o wcześniejszym starcie sezonu handlowego dla krajowych truskawek, który był możliwy dzięki pięknej pogodzie w maju. Wtedy po 15 maja podaż truskawek szybko rosła, a ich ceny malały. Na giełdach ruch był już spory. Ceny odmiany Honeoye zaczynały się od 4,00 zł/kg, a Alby od 7,50 zł/kg.

W tym roku sytuacja jest diametralnie odmienna. Truskawki polskie się pojawiły, ale ich ilości są aptekarskie. Pogoda – zimna od początku maja, a teraz też deszczowa, wybitnie nie sprzyja szybkiej wegetacji wzrostowi owoców.

A w tym roku. Niby Goławin już ruszył od 13 maja, ale handel na giełdzie o wiele słabszy niż rok wcześniej. A ceny? Wczoraj było to wywoławczo 15,00 – 20,00 zł/łubiankę (2,2 kg), w zależności od odmiany. Jak zwykle Honeoye jest tańsza, Rumba i Alba są droższe. Nabywcy próbują zbijać ceny i wyjściowo proponują 13,00 zł za łubiankę, ale przy tak ograniczonej podaży…

Podobne
Truskawki
2019-05-15 10:00
Ukraina – truskawki ucierpiały od przymrozków
Plantacje truskawek w zachodnich regionach Ukrainy ucierpiały od przymrozków, pisze portal east-fruit.com powołując się na www.seeds.org.ua i komunikat agencji informacyjnej Interfaks-Ukraina.
czytaj więcej
Truskawki
2019-05-13 08:54
Regionalny rynek truskawek – 19. tydz. br.
Miniony tydzień przyniósł spadek cen truskawek w większości monitorowanych krajów regionu Wschodniej i Azji Środkowej, wynika z raportu portalu east-fruit.com.
czytaj więcej
Truskawki
2019-05-10 18:54
Pogoda będzie miała wpływ na sezon truskawkowy
Podaż polskich truskawek na rynku hurtowym powoli zaczyna rosnąć, choć to wciąż dopiero początek początku sezonu. Czy problemy z pogodą wpłyną na tegoroczne zbiory truskawek?
czytaj więcej
Truskawki
2019-05-06 18:24
Drożej za truskawki, ale…
Ostatnie dni przyniosły wzrost cen truskawek, co ciekawe nie tylko krajowych. A jak się mają ceny obecne do tych sprzed roku?
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.