Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest piątek 21 luty 2020. Od wczoraj dodano 2603 ceny w 27 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Rosja – kończy się sezon truskawek

Truskawki
  |   Źródło:
O tydzień wcześniej zakończył się w tym roku w Rosji sezon truskawek.

Sezon truskawek w Rosji dobiega końca. Obecnie, według analityków z projektu EastFruit, już tylko pojedyncze gospodarstwa produkcyjne oferują te owoce. Jednocześnie eksperci projektu podkreślają, że producentom udaje się sprzedawać ostatnie truskawki nieco drożej niż pod koniec ubiegłego sezonu. Mimo to większość producentów uważa kończący się sezon za niezadowalający.

Ostatnie partie lokalnych truskawek rosyjscy producenci oferowali do sprzedaży w cenach 100-240 rubli/kg (1,57-3,78 USD/kg, 5,92-14,21 zł/kg), w zależności od jakości. Ceny te są średnio o 15 procent wyższe niż pod koniec poprzedniego sezonu. Sezon truskawkowy w tym roku zakończył się tydzień wcześniej. Według miejscowych producentów, tego należało się spodziewać, ponieważ sezon ten również rozpoczął się tydzień wcześniej niż rok temu.

Ogólnie rzecz biorąc, większość rosyjskich producentów była niezadowolona z tegorocznego sezonu truskawek. Twierdzą oni, że w tym roku, ze względu na niekorzystne warunki pogodowe, ilość zebranych w kraju truskawek wyraźnie spadła. Ponadto większość zbiorów została wysłana do przetworzenia, jako że ze względu na deszcze w większej części Południowego Okręgu Federalnego w okresie dojrzewania, jakość owoców znacznie się pogorszyła.

Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.