Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Środa 21 października 2020. Od wczoraj dodano 4146 ceny w 29 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Sezon na importowane truskawki nabiera rozpędu

  |   Źródło:
Wygląda na to, że hiszpańskie truskawki trafią na europejskie rynki dość wcześnie. Kampania w prowincji Huelva wystartowała już na dobre.

Oferta truskawek z importu na polskim rynku rośnie dosłownie z tygodnia na tydzień. Coraz więcej owoców trafia do Polski z Egiptu, a także cały czas dostępne są w sprzedaży truskawki z miejsc bardziej egzotycznych, m. in. z Kataru czy Maroko. Lada dzień powinny także pojawić się pierwsze truskawki z Hiszpanii (importerzy twierdzą, że podaż hiszpańskich owoców powinna zacząć znacząco rosnąć około połowy grudnia br).

Rosnąca podaż importowanych truskawek przekłada się na ich ceny. W ciągu zaledwie tygodnia truskawki staniały średnio o 10 proc. na kilogramie. I tak, w chwili obecnej truskawki z importu oferowane są w cenie od 10,00 do maksymalnie 15,00 zł za 500 gramowe opakowanie, tj. 20,00 – 30,00 zł za kilogram. Niektórzy importerzy oferują także truskawki w mniejszych, 250 gramowych opakowaniach.

Truskawki importowane w sieciach handlowych można kupić w cenie w granicach 14,00 – 18,00 zł za 500 gramowe opakowanie.

 

Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.