Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Tu jesteś:  »   »   »  Truskawki z Grecji dołączyły do hiszpańskich

Truskawki z Grecji dołączyły do hiszpańskich

  |   Źródło:
Na polskim rynku obok truskawek z Hiszpanii w ofertach importerów pojawiły się greckie odpowiedniki. Ile trzeba za nie zapłacić.

Sezon na truskawki z importu naprawdę nabiera tempa. Jeszcze w styczniu podaż owoców można było określić mianem aptekarskiej, owoce te ciężko było dostać w detalu i nawet sieci handlowe, które generalnie starają się z nową ofertą „wyjść przed szereg” jeszcze do niedawna nie sprzedawały importowanych truskawek. Od ubiegłego tygodnia sytuacja zaczęła się jednak zmieniać i podaż owoców szybko rosnąć. Wzrost podaży coraz lepiej widać na rynku, ponieważ stają się one podstawowym asortymentem działu „owoce” od dużych marketów do małych, lokalnych sklepów. Co więcej, import truskawek nie ogranicza się już tylko do owoców z Hiszpanii, do oferty dołączyły także truskawki z Grecji.

Ceny także zaczęły dość intensywnie tanieć. W chwili obecnej importerzy truskawki z Hiszpanii sprzedają w małym hurcie w cenie 22,00 – 38,00 zł za 2 kg skrzynkę (11,00 – 19,00 zł za kilogram), można kupić także truskawki w 1 kg skrzynkach w cenie 14,00 zł za skrzynkę (jeszcze w połowie stycznia ceny truskawek były aż o 12,00 zł na kilogramie wyższe). Opakowanie 250 gramowe oferowane są po 3,00 – 5,00 zł za sztukę (12,00 – 20,00 zł za kilogram). Obok truskawek z Hiszpanii u importerów pojawiły się także truskawki z Grecji, jak na razie sporo droższe od hiszpańskich odpowiedników. Dziś w małym hurcie owoce te można kupić w cenie 80,00 – 120,00 zł za 5 kg skrzynkę (16,00 – 24,00 zł za kilogram brutto).

 

 

Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.