Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest piątek 23 sierpnia 2019. Od wczoraj dodano 4750 ceny w 35 kategoriach. Życzymy miłego dnia.
Tu jesteś:  »   »   »  Chiny: winogrona i czereśnie w szklarni

Chiny: winogrona i czereśnie w szklarni

źródło foto: www.hortidaily.com
  |   Źródło:
Chiny rozwijają produkcję owoców, w tym produkcję wykorzystującą nowoczesne technologie szklarniowe, o czym pisze portal www.hortidaily.com.

Jako największy na świecie producent owoców, Chiny plasują się na pierwszym miejscu wśród 13 krajów, które produkują ponad 10 milionów ton owoców. Na rynku chińskim pojawia się coraz więcej owoców o wysokiej jakości, a Chiny są najpotężniejszym konsumentem takich owoców na świecie, co wpływa również na strukturę produkcji chińskiego krajowego biznesu owocowego.

Jako profesjonalny producent i eksporter, szklarnie Sangreen zaczęły rozwijać swoje zainwestowanie w produkcję świeżych owoców na dużą skalę w 2016 roku. Do tej pory Sangreen zainwestował w dwie główne farmy świeżych owoców w Chinach o łącznej powierzchni 550 ha. Oba gospodarstwa koncentrują się na produkcji wysokiej klasy świeżych winogron i czereśni. Dzięki niezależnie zaprojektowanym modelom energooszczędnych szklarni wykorzystujących technologię uprawy roślin z ograniczonym systemem korzeni uprawy Sangreen mogą oferować chińskim konsumentom całoroczny dostęp do swoich produktów.

zdj1

źródło foto: www.hortidaily.com

Główna farma Sangreen znajduje się w prowincji Jiangsu i ma powierzchnię 350 ha. Koszt tej inwestycji to 1,150 mln USD. Obecnie jest to największa farma świeżych owoców w Chinach. Gospodarstwo jest budowane w 3 fazach. Pierwsza faza z 80 hektarami została już zakończona: 50 ha dla produkcji winogron i 30 ha dla produkcji czereśni, które mogą osiągnąć plon tak wysoki jak 2.300kg/1000 m2 dla winogron i 1.500kg/1,000 m2 dla czereśni o jakości klasy A . Główną odmianą winogron jest "Shine-Muscat", który jest beznasienny, bardzo słodki o wysokiej zawartości cukru na poziomie 18. Obecnie trwają prace nad drugą fazą o łącznej powierzchni 120 ha, której zakończenie planowane jest na Czerwiec 2019 roku.

zdj2

źródło foto: www.hortidaily.com

Co więcej, Sangreen pracuje również nad innymi nowymi gospodarstwami w różnych regionach, dzięki czemu osiągną one jeszcze wyższy poziom udziału w rynku i dostarczą więcej wysokiej jakości świeżych owoców na rynek chiński.

Podobne
Peru: tegoroczna produkcja winogron będzie wyższa
2018-12-19 18:48
Peru: tegoroczna produkcja winogron będzie wyższa
Produkcja winogron deserowych w Peru będzie w tym roku wyższa względem poprzedniego sezonu, co przełoży się na eksport tych owoców.
czytaj więcej
Winogrona staniały?
2018-12-05 16:13
Winogrona staniały?
Wygląda na to, że tegoroczny okres przedświąteczny będzie obfitował w tanie winogrona z Włoch. Co to oznacza i o jakich cenach mówimy?
czytaj więcej
Kazachstan zwiększył import czereśni ale ograniczył import jabłek
2018-11-27 18:22
Kazachstan zwiększył import czereśni ale ograniczył import jabłek
W pierwszych dziewięciu miesiącach 2018 roku Kazachstan gwałtownie zwiększył import czereśni i świeżych moreli, ale zmniejszył import jabłek i winogron stołowych.
czytaj więcej
Winogrona wciąż jeszcze z Włoch
2018-11-27 14:06
Winogrona wciąż jeszcze z Włoch
Na polskim rynku wciąż dominują winogrona z Włoch we wszystkich możliwych kolorach i odmianach. A jak ceny owoców?
czytaj więcej
Winogrona w zimowym „ubranku”
2018-10-24 13:05
Winogrona w zimowym „ubranku”
Oferta winogron ulega w ostatnim czasie coraz większym modyfikacjom. A co dziś oferują klientom importerzy?
czytaj więcej
Niemcy importują dużo czereśni i wiśni
2018-08-27 13:05
Niemcy importują dużo czereśni i wiśni
Niemcy w ostatnim sezonie zaimportowały znaczne ilości czereśni i wiśni. A skąd importowane są te owoce?
czytaj więcej
Importujemy coraz więcej czereśni
2018-08-24 11:22
Importujemy coraz więcej czereśni
Przedstawiamy dane Głównego Urzędu Statystycznego dotyczące importu świeżych czereśni do Polski w 2017 roku. Import tych owoców nabiera ostro rozpędu.
czytaj więcej
Czereśnie z chłodni w dobrej cenie
2018-07-23 11:12
Czereśnie z chłodni w dobrej cenie
Popyt na czereśnie pozostaje wysoki, rynek ewidentnie czuje niedosyt po tym wczesnym i krótkim sezonie. To przekłada się na ceny, które wciąż rosną. Ile dziś trzeba zapłacić za te owoce?
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.