Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Wtorek 10 grudnia 2019. Od wczoraj dodano 3352 ceny w 25 kategoriach. Życzymy miłego dnia.
Tu jesteś:  »   »   »  Indie – nowe kierunki eksportu winogron

Indie – nowe kierunki eksportu winogron

Winogrona
  |   Źródło:
"Chiny mogą być pozytywnym nowym kierunkiem dla indyjskich winogron, ale nasze główne dostawy trafią do Rosji i Europy", mówi indyjski eksporter w wywiadzie dla portalu www.freshplaza.com.

Indyjskie zbiory winogron odbywają się od kilku tygodni, ale przy dużych ilościach tych owoców z Peru i Południowej Afryki, które generują nadpodaż na rynku europejskim, handlowcy indyjscy jeszcze czekają przed wysyłką w tym kierunku.

Nagesh Shetty z firmy Deccan Produce powiedział, że winogrona były wysyłane na rynek rosyjski jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia, ale teraz eksport do Rosji osłabł. "Rynek rosyjski był bardzo dobry przed Świętami, ale od tamtej pory sytuacja się skomplikowała i spodziewam się, że przez jakiś czas eksport do Rosji będzie trudny. A podaż indyjskich winogron jest wysoka."

"Wciąż jest trochę za wcześnie, by wysyłać winogrona do Europy, ponieważ rynek jest pełen owoców peruwiańskich i południowoafrykańskich. My zaczniemy tam wysyłać nasze winogrona za kilka tygodni. Pierwsze nasze dostawy, które pojawią się tam w tygodniu siódmym lub ósmym, gdy mamy nadzieję, że rynek bądź lepszy. Cena zakupu w Indiach są wciąż wysokie, ale spadną się wraz z udostępnieniem większych ilości."

Deccan będzie wysyłał głównie jasne winogrona bezpestkowe do Europy, ale będzie także robić mieszane dostawy odmian Thompson i Flame.

Według Nagesha wielu eksporterów mówi o rynku chińskim i tam jest duże zainteresowanie indyjskimi winogronami. "To może być pozytywny nowy kierunek dla indyjskich winogron, ale główne partie nadal będą trafiać do Rosji i Europy. Możemy wysłać trochę do Chin w późniejszym okresie sezonu. Jakość winogron w tym sezonie jest bardzo dobra, tak samo jak  i podaż, ale eksport będzie uzależniony od popytu na rynkach docelowych."

Podobne
Winogrona
2019-01-10 11:00
Import winogron po III. kw. 2018 r.
Mniejszy import winogron w ujęciu rok do roku. Analizujemy dane GUS po trzech kwartałach 2018 roku.
czytaj więcej
źródło foto: www.hortidaily.com
2019-01-04 08:00
Chiny: winogrona i czereśnie w szklarni
Chiny rozwijają produkcję owoców, w tym produkcję wykorzystującą nowoczesne technologie szklarniowe, o czym pisze portal www.hortidaily.com.
czytaj więcej
Peru: tegoroczna produkcja winogron będzie wyższa
2018-12-19 18:48
Peru: tegoroczna produkcja winogron będzie wyższa
Produkcja winogron deserowych w Peru będzie w tym roku wyższa względem poprzedniego sezonu, co przełoży się na eksport tych owoców.
czytaj więcej
Winogrona staniały?
2018-12-05 16:13
Winogrona staniały?
Wygląda na to, że tegoroczny okres przedświąteczny będzie obfitował w tanie winogrona z Włoch. Co to oznacza i o jakich cenach mówimy?
czytaj więcej
Winogrona wciąż jeszcze z Włoch
2018-11-27 14:06
Winogrona wciąż jeszcze z Włoch
Na polskim rynku wciąż dominują winogrona z Włoch we wszystkich możliwych kolorach i odmianach. A jak ceny owoców?
czytaj więcej
Winogrona w zimowym „ubranku”
2018-10-24 13:05
Winogrona w zimowym „ubranku”
Oferta winogron ulega w ostatnim czasie coraz większym modyfikacjom. A co dziś oferują klientom importerzy?
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.