Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest piątek 23 sierpnia 2019. Od wczoraj dodano 4750 ceny w 35 kategoriach. Życzymy miłego dnia.
Tu jesteś:  »   »   »  Ograniczona podaż winogron

Ograniczona podaż winogron

Winogrona
  |   Źródło:
Druga połowa stycznia to czas winogron z półkuli południowej. Ale w tym roku ich podaż jest ograniczona, co przekłada się na ceny.

Sezon na winogrona z południowej hemisfery zaczął się kilka tygodni temu. W tym okresie zawsze jest drożej niż w tej fazie sezonu, w której dostępne są owoce z południa Europy, a głównie z Włoch. Ale w bieżącym roku, podobnie zresztą jak i w poprzednim, ceny winogron z RPA czy Peru lub Chile są wyższe niż zazwyczaj o tej porze roku.

Podaż importowanych winogron jest bowiem dość ograniczona, co widać i w hurcie, i w marketach. Te ostatni e uzupełniają swą ofertę winogronami z Włoch, które o tej porze roku mają ceny bardzo wysokie (24,00 zł/kg za towar w plastikowych opakowaniach).

W hurcie ceny winogron sprowadzanych z południowej półkuli to 9,00 – 11,00 zł/kg, zależnie od kraju pochodzenia, jakości i koloru. Różowe są odrobinę tańsze od jasnych. To samo widać w małym hurcie, gdzie rozpiętość cenowa sięga od 10,00 do 13,00 zł/kg winogron jasnych i 9,0 do 12,00 zł/kg za ciemne.

Jak wspomniano wyżej podaż winogron pozostaje ograniczona, co znajduje wyraz w cenach – wyższych niż zazwyczaj w tej fazie sezonu. Ale w zeszłym roku mieliśmy bardzo podobną sytuację, co więcej wówczas ceny do marca jeszcze rosły (średnia cena winogron Red Globe dobiła do 13,30 zł/kg). Zobaczymy jak będzie tym razem.

Podobne
Winogrona
2019-01-16 09:00
Indie – nowe kierunki eksportu winogron
"Chiny mogą być pozytywnym nowym kierunkiem dla indyjskich winogron, ale nasze główne dostawy trafią do Rosji i Europy", mówi indyjski eksporter w wywiadzie dla portalu www.freshplaza.com.
czytaj więcej
Winogrona
2019-01-10 11:00
Import winogron po III. kw. 2018 r.
Mniejszy import winogron w ujęciu rok do roku. Analizujemy dane GUS po trzech kwartałach 2018 roku.
czytaj więcej
źródło foto: www.hortidaily.com
2019-01-04 08:00
Chiny: winogrona i czereśnie w szklarni
Chiny rozwijają produkcję owoców, w tym produkcję wykorzystującą nowoczesne technologie szklarniowe, o czym pisze portal www.hortidaily.com.
czytaj więcej
Peru: tegoroczna produkcja winogron będzie wyższa
2018-12-19 18:48
Peru: tegoroczna produkcja winogron będzie wyższa
Produkcja winogron deserowych w Peru będzie w tym roku wyższa względem poprzedniego sezonu, co przełoży się na eksport tych owoców.
czytaj więcej
Winogrona staniały?
2018-12-05 16:13
Winogrona staniały?
Wygląda na to, że tegoroczny okres przedświąteczny będzie obfitował w tanie winogrona z Włoch. Co to oznacza i o jakich cenach mówimy?
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.