Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Środa 5 sierpnia 2020. Od wczoraj dodano 2945 ceny w 26 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Mniej za wiśnie do przetwórstwa?

Wiśnie
  |   Źródło:
Ceny wiśni na mrożenie były w tym sezonie wyższe niż się spodziewano. Od wczoraj jednak na rynku krążą pogłoski o ich spadku. Dlaczego?

Jak dotąd producenci wiśni tegoroczny sezon mogą uważać za udany. Popyt na wiśnie do mrożenia od początku był wysoki i wysokie były ceny tych owoców. przypomnijmy, że sezon startował z poziomu średniego 2,00 zł/kg, a potem było już tylko drożej. Wczoraj wieczorem ceny skupu wiśni na mrożenie osiągnęły poziom 3,20 – 3,50 zł/kg.

Gorzej było w skupie wiśnie na tłoczenie. Pierwsze ceny jakie się pojawiły, to była 1,00 zł/kg. Ale szybko się okazało, że to mało i w mijającym tygodniu większość skupów, które w ogóle kupowała wiśnię na tłoczenie, oferowała ceny na poziomie 2,00 2,30 zł/kg.

Przedwczoraj na rynku wiśni pojawiły się jednak pogłoski, że ceny będą spadać. Jeśli chodzi o wiśnie do mrożenia, to nie doszło jeszcze do przeceny, a w wielu miejscach skup już się kończy, bo owoce zostały zebrane. Natomiast wczoraj wieczorem doszło do obniżki cen wiśni na tłoczenie i teraz przedział cenowy to 1,80 – 2,10 zł/kg.

Obniżki są uzasadniane brakami mocy przerobowych w mrożeniu ze względu na skumulowana podaż, zwłaszcza w tych rejonach, które wiosną mniej ucierpiały od przymrozków (są takie i na Mazowszu i w okolicach Sandomierza). Ceny na tłoczenie mają spadać z kolei dlatego, że wiele tłoczni w tym roku w ogóle nie uruchomiło skupu wiśni, więc popyt na taki towar jest ograniczony. Jak zareaguje na to rynek? Zobaczymy w poniedziałek. przypomnijmy tylko, że taką obniżkę udało się przetwórcom zrealizować w końcówce sezonu głównego skupu truskawek.

Podobne
Wiśnie
2019-07-22 15:17
Ceny wiśni kontynuują trend
Sytuacja na polskim rynku wiśni pozostaje dynamiczna. Zwłaszcza jeśli chodzi o ceny wiśni do mrożenia.
czytaj więcej
2019-07-20 10:51
Zakłady przetwórcze płacą coraz więcej za wiśnie, maliny, czarne porzeczki
Dobre ceny, słaba podaż, jeszcze gorsza jakość. Na rynku owoców każdy dzień przynosi nieoczekiwane zmiany - informuje Agrobiznes w TVP.
czytaj więcej
Wiśnie
2019-07-18 14:51
Dobre ceny wiśni na mrożenie
Sytuacja cenowa na rynku wiśni do mrożenia pozostaje bardzo dynamiczna, a tym razem zmiany są na korzyść producentów.
czytaj więcej
Wiśnie
2019-07-15 19:02
Wiśnie – kolejny tydzień i kolejne zmiany
Sytuacja w skupie wiśni do mrożenia pozostaje dynamiczna. Co przyniósł początek dwudziestego dziewiątego tygodnia bieżącego roku?
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.