Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Środa 23 września 2020. Od wczoraj dodano 2527 ceny w 25 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Bakłażany będą tańsze?

Bakłażany
  |   Źródło:
Czy jest szansa na spadek hurtowych cen importowanych bakłażanów?

Hurtowe ceny importowanych bakłażanów nie są może rekordowo wysokie. Ale też i nie są niskie. Poziom 5,50 – 6,50 zł/kg z pewnością nie wpływa dodatnio na wielkość popytu. Przy niższych cenach zainteresowanie konsumentów z pewnością byłoby większe.

Tak, jak miało to miejsce między połową października i połową listopada. Wówczas ceny tych warzyw w polskim hurcie spadły do średniej 4,75 – 5,00 zł/kg. Obecnie średnia to 6,00 zł/kg, o ponad jedną czwartą wyższa niż na początku bieżącego miesiąca.

Czy jest jakaś szansa na obniżkę obecnych cen i tym samym stymulację popytu wśród polskich konsumentów (oczywiście o ile zniżka w hurcie będzie na tyle znacząca, iż przełoży się na niższe ceny w detalu)?

Pewne szanse na to są, bo bakłażany od kilku dni tanieją na miejscu, w Hiszpanii. Jeszcze tydzień temu ceny na aukcjach w Almerii były na poziomie 0,70 – 0,80 euro/kg. Teraz jest to 0,65 – 0,78 euro/kg i trend spadkowy trwa. Sporo jeszcze brakuje do cen z przełomu października i listopada (0,30 – 0,45 euro/kg), ale przecież  i mniejsza przecena powinna się przełożyć na ceny w Polsce.

Podobne
Bakłażany
2017-10-27 13:00
Znaczący spadek cen bakłażanów
Ostatnie dwa tygodnie przyniosły znacząca zmianę hurtowych cen bakłażanów z importu. Z czego ona wynikała?
czytaj więcej
Bakłażany
2017-10-09 13:19
Kończy się sezon krajowych bakłażanów
W dużym hurcie kończy się sezon polskich bakłażanów. Na naszym rynku pojawiły się już bakłażany importowane.
czytaj więcej
Bakłażany
2017-09-11 10:00
Bakłażany drożej niż rok temu
Hurtowe ceny polskich bakłażanów rosły przez ostatnie trzy tygodnie i znalazły się powyżej poziomu z analogicznego okresu roku minionego.
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.