Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Niedziela 22 września 2019. Od wczoraj dodano 1715 ceny w 14 kategoriach. Życzymy miłego dnia.
Tu jesteś:  »   »   »  Bakłażany będą znów drożeć

Bakłażany będą znów drożeć

Bakłażany
  |   Źródło:
Przez chwilę było taniej, ale tylko przez chwilę. Jak wygląda sytuacja na hurtowym rynku bakłażanów.

Sezon krajowych bakłażanów szybko zmierza ku końcowi. Oczywiście w małych ilościach warzywo to będzie obecne na rynku jeszcze listopadzie, ale hurtowy handel na większą skalę skończy się przed połową października. Zwłaszcza, że dość szybko należy spodziewać się lawinowego wzrostu problemów z jakością i podażą.

Uczestnicy rynku są zdania, że w tym roku ładne bakłażany z krajowych upraw będą dostępne w większych ilościach jeszcze najwyżej przez tydzień,. Potem problemy z ich podażą będą szybko się zwiększać. A co za tym idzie należy spodziewać się wzrostu cen.

Na razie, w ostatnim tygodniu doszło do niewielkiej korekty. Był to wynik ciepłej i słonecznej pogody we wrześniu, co sprawiło, że wreszcie trochę zwiększyła się dostępność bakłażana. Ceny sprzedażowe spadły na początku tego tygodnia do 3,20 – 4,50 zł/kg, czyli o nieco ponad 6 procent.

Szybko jednak znów zaczęły rosnąć i teraz są na poziomie 3,30 – 4,50 zł/kg. I można się spodziewać dalszego ciągu, zwłaszcza jeśli potwierdzą się prognozy synoptyków wieszczące załamanie pogody od jutra. Rok temu było podobnie – ceny we wrześniu rosły, z tym że między 13 i 27 września ustabilizowały się one dzięki poprawie pogody na średnim pułapie 4,30 zł/kg. Sezon kończył się w 2017 roku przy średniej cenie 5,00 zł/kg i był to najwyższy poziom na finiszu sezonu w latach 2013 – 2017.

Podobne
Bakłażany
2018-09-05 16:42
Droższe bakłażany
Szczytowy punkt w kampanii zbioru bakłażanów w Polsce już za nami. Co to oznacza dla cen tych warzyw.
czytaj więcej
Bakłażany
2018-08-03 16:06
Bakłażany słabiutko
Sytuacja cenowa w hurtowym handlu bakłażanami nie jest dobra z punktu widzenia producentów tych warzyw. Co idzie źle?
czytaj więcej
Bakłażany
2018-07-16 10:00
Słaby popyt na bakłażany
Sezon krajowych bakłażanów zaczął się niedawno, ale hurtowe ceny tych warzyw spadały ostatnio bardzo dynamicznie.
czytaj więcej
Bakłażany
2018-06-06 18:35
Są już pierwsze polskie bakłażany
To dopiero skromne początki, ale już są. Pierwsze bakłażany z krajowych upraw szklarniowych trafiły już na rynek hurtowy.
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.