Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Piątek 14 sierpnia 2020. Od wczoraj dodano 4135 ceny w 29 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Bakłażany – jednak nie tak drogo

Bakłażany
  |   Źródło:
A jednak, ceny bakłażanów importowanych nie osiągnęły takiego poziomu, jak w końcówce roku 2017.

W drugiej połowie listopada bieżącego roku na polskim rynku hurtowym zaczął się dynamiczny wzrost cen importowanych bakłażanów. Na tyle duży, że znalazł odbicie w cenach detalicznych. Ponieważ już na początku tego trendu ceny hiszpańskich bakłażanów były wyższe niż rok wcześniej, to w konsekwencji początek tegorocznego grudnia wypadł dla tych warzyw dość drogo.

Polscy importerzy oferowali hiszpańskie bakłażany po 8,50 – 9,50 zł/kg. I co więcej, wydawało się, że to nie koniec podwyżek. Wszystko przez sytuacje na miejscu, w Hiszpanii, gdzie podaż tych warzyw pozostawała wyraźnie w tyle za rosnącym popytem. Co w konsekwencji przyniosło wzrost cen na aukcjach hurtowych w Almerii do poziomu 1,20 – 1,50 euro/kg.

Scenariusz zwyżkowy był tym bardziej prawdopodobny, że tak samo ceny rosły w zeszłym roku, dochodząc w okresie przedświątecznym do 11,00 zł/kg średnio. Jednak okazało się, że zamiast spodziewanej kontynuacji podwyżek przyszedł trend odwrotny i ceny w Hiszpanii mocno spadły. Obecnie jest to 0,45 – 0,63 euro/kg (średni spadek od początku grudnia o dwie trzecie). W Polsce na razie sprzedażowo jest to 7,50 – 8,50 zł/kg, czyli ceny w hurcie spadły dopiero o 11 procent. Zatem powinny jeszcze spaść.

Podobne
Bakłażany
2018-12-03 15:00
Bakłażany znowu w górę
Potwierdziły się nasze przewidywania co do cen importowanych bakłażanów.
czytaj więcej
Bakłażany
2018-11-19 15:00
Drożeją bakłażany z importu
Ceny importowanych bakłażanów mocno wzrosły w ostatnim czasie, a wiele wskazuje na to, że będzie jeszcze drożej.
czytaj więcej
Bakłażany
2018-09-20 18:00
Bakłażany będą znów drożeć
Przez chwilę było taniej, ale tylko przez chwilę. Jak wygląda sytuacja na hurtowym rynku bakłażanów.
czytaj więcej
Bakłażany
2018-09-05 16:42
Droższe bakłażany
Szczytowy punkt w kampanii zbioru bakłażanów w Polsce już za nami. Co to oznacza dla cen tych warzyw.
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.