Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Piątek 5 czerwca 2020. Od wczoraj dodano 2889 ceny w 23 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Bakłażany na razie tanie

Bakłażany
  |   Źródło:
Handel bakłażanami krajowymi jeszcze trwa w małym hurcie, ale powoli rośnie dominacja importu. Jednak ciepła pogoda wydłużyła ten okres przejściowy.

Ciepła i słoneczna pogoda trwająca przez większość października znacząco wpłynęła na rynek bakłażanów w Polsce. Chociaż duży hurt tych warzyw już się skończył, to wciąż trwa handel krajowymi bakłażanami w małym hurcie, a ich podaż jest jeszcze dość wysoka, jak na tę porę roku.

Widać to po cenach. Obecnie bakłażany krajowe na giełdach hurtowych mają ceny na poziomie 3,00-5,00 zł/kg (średnia 4,00 zł/kg) i jest to znacząco taniej niż w roku ubiegłym, kiedy to w końcówce października ceny wzrosły i ich średni poziom wynosił 6,00 zł/kg. Warto też dodać, że obecne ceny krajowych bakłażanów są niższe od tych sprzed dwóch-trzech tygodni, kiedy to średnia wynosiła 5,25 zł/kg i potem spadła do 5,00 zł/kg.

W dużym hurcie finisz sezonu wyglądał w ten sposób, że ceny dobrej jakości bakłażanów rosły, kończąc w okolicach 10 października w przedziale 3,80-4,80 zł/kg. Jednocześnie dużo było na rynku towaru jakościowo słabszego. Ale i tak cena średnia 4,30 zł/kg była niższa od tej sprzed roku, która na koniec sezonu sięgnęła poziomu 4,50 zł/kg.

Tańszy niż rok temu jest też obecnie bakłażan sprowadzany z Hiszpanii. Jego ceny w ofertach importerów są teraz w przedziale 3,80-4,80 zł/kg, co daje średnią 4,30 zł/kg. Przed rokiem średnia ta wynosiła 5,50 zł/kg i w drugiej dekadzie listopadzie zaczęła rosnąć z powodu fatalnej pogody na południu Europy. W grudniu sięgnęła poziomu 9,00 zł/kg, a w styczniu aż 14,00 zł/kg.

Podobne
Bakłażany
2019-09-12 20:08
Drożej za bakłażany
Sezon krajowych bakłażanów wszedł w swą końcową fazę. Można więc oczekiwać, że hurtowe ceny tych warzyw będą wykazywały tendencję zwyżkową.
czytaj więcej
Bakłażany
2019-08-13 15:27
Bakłażany – to będzie drogi sezon
Wszystko wskazuje na to, że w tym sezonie konsumenci nie doczekają się na tanie bakłażany z krajowych upraw.
czytaj więcej
Bakłażany
2019-08-07 13:24
Belgia – wzrost produkcji bakłażanów szklarniowych
W Belgii rośnie produkcja bakłażanów ze szklarni, o czym informuje portal east-fruit.com.
czytaj więcej
Bakłażany
2019-07-24 13:04
Bakłażany w dobrej cenie
Jak wygląda sytuacja cenowa na hurtowym rynku polskich bakłażanów?
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.