Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest sobota 24 sierpnia 2019. Od wczoraj dodano 2138 ceny w 22 kategoriach. Życzymy miłego dnia.
Tu jesteś:  »   »   »  Bakłażany słabiutko

Bakłażany słabiutko

Bakłażany
  |   Źródło:
Sytuacja cenowa w hurtowym handlu bakłażanami nie jest dobra z punktu widzenia producentów tych warzyw. Co idzie źle?

Źle się dzieje na krajowym hurtowym rynku bakłażanów. Wedle opinii producentów tego sezonu nie można zaliczyć do udanych. przede wszystkim z powodu niskich cen. Znacznie niższych niż rok temu. Ba, najniższych od 2013 roku.

Wtedy minimum sezonowe dla ceny średniej wyniosło 2,00 zł/kg (początek drugiego tygodnia sierpnia 2013 roku). Teraz jest to 2,10 zł/kg, a rok temu średnia cena sprzedażowa była na poziomie 2,95 zł/kg, czyli 40,5 procent wyżej niż obecnie.

W ciągu ostatniego miesiąca ceny bakłażanów w dużym hurcie spadły o 36 procent i obecnie są one w przedziale 2,00 – 2,20 zł/kg. Bakłażany radzą sobie na polskim rynku najgorzej z grupy warzyw ciepłolubnych. Handel cukinią, papryką czy nawet fasolką szparagową  wygląda znacznie korzystniej. I cenowo, ale przede wszystkim pod względem popytu na te warzywa. W przypadku bakłażanów zainteresowanie klientów jest nikłe i co gorsza nie bardzo widać tu możliwość poprawy.

Niewykluczone więc, że ceny tych warzyw jeszcze spadną i pułap z 2013 zostanie pokonany. Raczej nie można się teraz spodziewać tak szybkiego odbicia w górę, jak miało to miejsce w zeszłym sezonie, gdy ceny zaczęły rosnąć już po 18 sierpnia, ale zobaczymy. Wiele zależy tu od pogody.

Podobne
Bakłażany
2018-07-16 10:00
Słaby popyt na bakłażany
Sezon krajowych bakłażanów zaczął się niedawno, ale hurtowe ceny tych warzyw spadały ostatnio bardzo dynamicznie.
czytaj więcej
Bakłażany
2018-06-06 18:35
Są już pierwsze polskie bakłażany
To dopiero skromne początki, ale już są. Pierwsze bakłażany z krajowych upraw szklarniowych trafiły już na rynek hurtowy.
czytaj więcej
Bakłażany
2018-04-12 10:00
Wyższe ceny bakłażanów z importu
Ceny importowanych bakłażanów znów w polskim hurcie wzrosły. Ale czy na długo?
czytaj więcej
Bakłażany
2018-03-13 10:00
Bakłażany – znowu będą tanieć?
Wygląda na to, że hurtowe ceny importowanych z Hiszpanii bakłażanów mogą jeszcze spaść. Z czego wynika ta możliwość?
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.