Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest niedziela 8 grudnia 2019. Od wczoraj dodano 1357 ceny w 13 kategoriach. Życzymy miłego dnia.
Tu jesteś:  »   »   »  Bakłażany – znowu będą tanieć?

Bakłażany – znowu będą tanieć?

Bakłażany
  |   Źródło:
Wygląda na to, że hurtowe ceny importowanych z Hiszpanii bakłażanów mogą jeszcze spaść. Z czego wynika ta możliwość?

Pierwsza połowa lutego upłynęła na rynku bakłażanów pod znakiem dość częstych zmian cenowych. Koniec lutego i początek marca były pod tym względem stabilniejsze. Na polskim rynku hurtowym, na początku bieżącego miesiąca ceny hiszpańskich bakłażanów spadły z przedziału 5,50 – 6,50 zł/kg do 5,00 – 6,00 zł/kg.

Był to wynik poprawy w bieżącej podaży bakłażana na rynku hiszpańskim. Zima odpuściła i wegetacja mogła przyspieszyć. Znalazło to przełożenie na niższe ceny. W okolicach 6 – 6 marca, a więc przed tygodniem na aukcjach hurtowych w Almerii płacono za bakłażany „Larga” 0,47 – 0,70 euro/kg. A przypomnijmy, że na koniec pierwszego tygodnia lutego ceny tamtejsze sięgały 1,20 euro/kg.

Co więcej, wiele wskazuje na to, że to nie koniec zniżki cen importowanych bakłażanów na polskim rynku. W Almerii w ciągu ostatniego tygodnia ceny nadal spadały i obecnie sa na poziomie zaledwie 0,20 – 0,38 euro/kg. To zniżka rzędu 50 procent. W Polsce ceny zapewne aż tak mocno nie spadną, ale do jakiejś korekty na pewno dojdzie. Rok temu cena średnia w polskim hurcie była na poziomie 5,00 zł/kg i co najmniej do takiego pułapu powinna ona zejść i teraz (a jest na poziomie 5,50 zł/kg).

Warto jednak pamiętać, że w marcu i kwietniu w Hiszpanii pogoda tez potrafi kaprysić. Tak było chociażby we wspomnianym ubiegłym roku. Wtedy tanio było do około 20 marca, a potem do aż do końca pierwszej dekady maja ceny rosły (pamiętamy jaka była wtedy pogoda na 1 Maja).

Podobne
Bakłażany
2018-02-26 14:48
Holandia - presja hiszpańskich bakłażanów
Wyższa podaż hiszpańskich bakłażanów powoduje presję na ceny tych warzyw na rynku holenderskim, wynika z tekstu portalu www.freshplaza.com.
czytaj więcej
Bakłażany
2018-02-07 13:00
Bakłażany – zamiast cen niższych będą wyższe?
Koniec stycznia przyniósł możliwość spadku cen importowanych bakłażanów. Niestety, teraz trendy zdają się odwracać.
czytaj więcej
Bakłażany
2018-01-30 10:00
Bakłażany będą tańsze?
Z tego, co dzieje się obecnie na rynku hiszpańskim można wnioskować, że rośnie prawdopodobieństwo spadku cen warzyw z Hiszpanii importowanych, w tym bakłażanów.
czytaj więcej
Bakłażany
2017-12-19 13:00
Ceny bakłażanów w górę
Sytuacja w hurtowym handlu importowanymi bakłażanami zrobiła się bardzo dynamiczna. Jakie są aktualne trendy w tym segmencie rynku świeżych warzyw.
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.