Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest czwartek 12 grudnia 2019. Od wczoraj dodano 3830 ceny w 29 kategoriach. Życzymy miłego dnia.
Tu jesteś:  »   »   »  Bakłażany znowu w górę

Bakłażany znowu w górę

Bakłażany
  |   Źródło:
Potwierdziły się nasze przewidywania co do cen importowanych bakłażanów.

Początek minionego tygodnia co prawda przyniósł zatrzymanie trendu zwyżkowego hurtowych cen bakłażanów importowanych, ale zgodnie z naszymi przewidywaniami, przerwa okazała się jednorazową korektą. Nowy tydzień przyniósł powrót tendencji zwyżkowej.

Obecnie ceny sprzedażowe bakłażanów importowanych z Hiszpanii to w dużym hurcie 8,50 – 9,50 zł/kg. O 16,1 procent wyżej niż w minionym tygodniu. A wiele wskazuje na to, że to nie koniec zwyżki.

Przede wszystkim scenariusz zwyżkowy podpowiada sytuacja na miejscu w Hiszpanii, gdzie pogoda znów nie sprzyja, podaż maleje a ceny rosną. Dzisiejsze notowania na aukcjach hurtowych  w hiszpańskiej Almerii to poziom 1,18 – 1,44 euro/kg. Tydzień temu było to 0,98 – 1,18 euro/kg, zaś 19 listopada ceny mieściły się tam w przedziale 0,74 – 0,98 euro/kg. Jednocześnie już wtedy było wiadomo, że trend wzrostowy wraca. Aktualnym pozostaje pytanie, jak wysoko wyniesie on ceny bakłażanów?

Przypomnijmy, że w zeszłym roku deficyt podaży tych warzyw w grudniu był tak poważny, że ceny sięgnęły 2,20 euro/kg, a w Polsce 12,00 zł/kg. A i tak nie był to jeszcze rekord. W styczniu 2017 roku załamanie pogody dosłownie zamroziło almeryjskie uprawy warzyw. Ceny bakłażanów sięgnęły wówczas 4,00 euro/kg, a na polskim rynku przekroczyły one połap 20 zł/kg! Jak widać pogoda jest kluczowym czynnikiem w kształtowaniu cen tych warzyw.

Podobne
Bakłażany
2018-11-19 15:00
Drożeją bakłażany z importu
Ceny importowanych bakłażanów mocno wzrosły w ostatnim czasie, a wiele wskazuje na to, że będzie jeszcze drożej.
czytaj więcej
Bakłażany
2018-09-20 18:00
Bakłażany będą znów drożeć
Przez chwilę było taniej, ale tylko przez chwilę. Jak wygląda sytuacja na hurtowym rynku bakłażanów.
czytaj więcej
Bakłażany
2018-09-05 16:42
Droższe bakłażany
Szczytowy punkt w kampanii zbioru bakłażanów w Polsce już za nami. Co to oznacza dla cen tych warzyw.
czytaj więcej
Bakłażany
2018-08-03 16:06
Bakłażany słabiutko
Sytuacja cenowa w hurtowym handlu bakłażanami nie jest dobra z punktu widzenia producentów tych warzyw. Co idzie źle?
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.