Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest poniedziałek 23 września 2019. Od wczoraj dodano 1509 ceny w 7 kategoriach. Życzymy miłego dnia.
Tu jesteś:  »   »   »  Belgia – trudne początki sezonu warzyw szklarniowych

Belgia – trudne początki sezonu warzyw szklarniowych

Warzywa szklarniowe
  |   Źródło:
Start nowego sezonu warzyw szklarniowych w Belgii napotyka na trudności, czytamy na portalu www.freshplaza.com.

"Belgijskie pomidory szklarniowe będą dostępne w ciągu kilku dni", mówi Benny Cuypers, kierownik działu sprzedaży w BelOrta. "Rozpoczęcie sezonu pomidorów szklarniowych było trudne, ponieważ nadal dostępna była produkcja z Hiszpanii i Maroka. W wyniku tego ceny uległy znacznej presji. Jakościowo jest w porządku, ale ceny są nadal niskie. Sezon hiszpańskich i marokańskich pomidorów wkrótce się skończy, a pogoda zawsze odgrywa znaczącą rolę w sprzedaży."

Papryka
Papryka szklarniowa również miała trudny start w tym sezonie. "Dość duże zbiory rozpoczęły się już w marcu, a ceny były poniżej średniej z powodu dużej konkurencji ze strony hiszpańskiej papryki. Ceny poprawiły się w ciągu ostatnich dziesięciu dni, ale papryka importowana z Hiszpanii będzie dostępna jeszcze przez jakiś czas "- mówi Benny. Jakość papryki szklarniowej w tym sezonie będzie dobra, ponieważ rośliny w szklarniach są jeszcze młode.

Ogórki
"Do tej pory mieliśmy satysfakcjonujący sezon ogórka szklarniowego. Ceny wahały się nieco, ale ostatecznie były w porządku, choć nie świetne. Podaż belgijskich ogórków jest duża, ale jest to normalne o tej porze roku "- wyjaśnia Benny. W porównaniu do ubiegłego roku produkcja jest jednak mniejsza. Niektórzy producenci zatrzymali się lub przestawili na inne warzywa, ponieważ zeszłoroczny sezon nie był dobrym okresem dla ogórków szklarniowych. Spadek areału wynosi około 10 procent.

Bakłażany
W tym roku belgijski areał uprawy bakłażanów szklarniowych został powiększony o około 20 procent. Jednak początek sezonu był trudny z powodu konkurencji z krajów południowych. "Wiele się poprawiło w ostatnich tygodniach, a sytuacja jest teraz normalna w stosunku do pory roku. Ceny można również nazwać dobrymi. Na początku sezonu ceny były bardzo niskie, ale zaczęły rosnąć na początku kwietnia." Trudno jest prognozować na resztę sezonu. "Będziemy musieli poczekać na szczyt zbiorów w czerwcu i lipcu, to głównie on będzie decydować o sezonie" - podsumowuje Benny.

Podobne
Pomidory
2018-05-04 13:00
Dzikie pomidory odporne na szkodniki
Naukowcy z Holandii odkryli dziki gatunek pomidora odporny na szeroką gamę szkodników, informuje portal www.freshplaza.com, powołując się na Wageningen University & Research.
czytaj więcej
Pomidory
2018-04-30 08:43
Rosja znosi restrykcje dotyczące tureckich pomidorów
Rosja od pierwszego maja bieżącego roku zniesie restrykcje dotyczące tureckich pomidorów, czytamy na portalu www.fruit-inform.com.
czytaj więcej
Pomidory
2018-04-26 17:54
Mniej za pomidory
Kwiecień upłynął pod znakiem spadku cen krajowych pomidorów szklarniowych. A jak obecne ceny wypadają na tle tych z kilku poprzednich sezonów?
czytaj więcej
Import ogórków
2018-04-25 13:45
Import ogórków w 2017 r.
Wyższy import do Polski ogórków świeżych. Analizujemy dane GUS.
czytaj więcej
Ogórki
2018-04-24 10:00
Eksport ogórków w 2017 r.
Wzrost eksportu ogórków w relacji rok do roku. Analizujemy dane GUS.
czytaj więcej
Cukinia
2018-04-24 09:00
Cukinia będzie droższa?
Sezon cukinii w Hiszpanii powoli zbliża się do końca, co przekłada się na wahania podaży i cen tego warzywa.
czytaj więcej
Bakłażany
2018-04-12 10:00
Wyższe ceny bakłażanów z importu
Ceny importowanych bakłażanów znów w polskim hurcie wzrosły. Ale czy na długo?
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.