Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest poniedziałek 23 września 2019. Od wczoraj dodano 1320 ceny w 7 kategoriach. Życzymy miłego dnia.
Tu jesteś:  »   »   »  Holandia – kończy się sezon szklarniowy

Holandia – kończy się sezon szklarniowy

Warzywa
  |   Źródło:
Główny sezon produkcji warzyw szklarniowych w Holandii jest na finiszu. Jak wygląda sytuacja na holenderskim rynku tych warzyw, o tym pisze portal www.freshplaza.com.

Holenderski sezon produkcji warzyw szklarniowych wchodzi właśnie w ostatnie stadium. "W produkcji papryki dużo szklarni już zostało opróżnionych, a większość producentów skończyła już także ze zbiorem pomidorów (klasycznych czerwonych). Gdzieniegdzie może to potrwać przez kolejny tydzień lub dwa. Holenderski sezon bakłażanowy potrwa jeszcze kilka dni, ale praktycznie wszystko zostało już wycięte"- mówi Philip van Geest z Van Geest International. "Ceny ogórków i sałaty lodowej rosną, ceny za zieloną paprykę są bardzo niskie", dodaje.

Według przedsiębiorcy sprzedaż zielonej papryki jest trudna ze względu na dużą podaż "zielonych kolorów". Produkty te szybko stają się różnorodne pod względem koloru, więc muszą być natychmiast sprzedawane po cenach minimalnych. "Ceny papryki czerwonej rosną teraz nieco, ale dynamika tego wzrostu nie jest nadmierna, co częściowo jest spowodowane zimną pogodą w Hiszpanii w zeszłym tygodniu."

"Handel pomidorami luzem jest dość stabilny, a dostawy z Hiszpanii i Maroka są teraz nieco większe. Za to holenderskie pomidory gałązkowe nie radzą sobie dobrze, a są one po prostu względnie niskie - kontynuuje Philip. "Ogólnie rzecz biorąc, dzienna wymiana handlowa idzie całkiem nieźle bez żadnych prawdziwych szczytów, choć to może się zmienić."

"Deszcz w Maroku wpłynął na produkcję fasoli, a Włochy również miały niesamowicie złą pogodę z deszczem i powodziami. Oznacza to, że jest mniej produktów z Europy Południowej, co powoduje, że między innymi właśnie ogórki i sałata lodowa stają się coraz droższe, a ich ceny już są całkiem wysokie - podsumowuje Philip.

Podobne
Ogórki
2018-11-13 10:00
Ogórki szklarniowe są drogie nawet jak na listopad
Tego można się było spodziewać. Ceny krajowych ogórków szklarniowych osiągnęły w Polsce rekordowy poziom cen.
czytaj więcej
Papryka
2018-11-09 14:11
Izrael – zaczyna się nowy sezon papryki
"Eksport izraelskiej papryki coraz bardziej koncentruje się na Rosji, Stanach Zjednoczonych i Kanadzie", mówi w wywiadzie dla www.freshplaza.com tamtejszy producent tego warzywa.
czytaj więcej
Pomidory
2018-11-09 08:00
Ukraina – popyt w eksporcie wpływa na ceny pomidorów
Ukraińskie pomidory drożeją z powodu przymrozków w Hiszpanii, informuje portal www.fruit-inform.com.
czytaj więcej
Cukinia
2018-11-05 18:47
Droga cukinia z importu
Tegoroczny listopad przyniósł wysokie ceny importowanej cukinii. Dużo wyższe niż w tej samej fazie sezonu w roku ubiegłym.
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.