Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Piątek 6 grudnia 2019. Od wczoraj dodano 3520 ceny w 29 kategoriach. Życzymy miłego dnia.
Tu jesteś:  »   »   »  Holandia - presja hiszpańskich bakłażanów

Holandia - presja hiszpańskich bakłażanów

Bakłażany
  |   Źródło:
Wyższa podaż hiszpańskich bakłażanów powoduje presję na ceny tych warzyw na rynku holenderskim, wynika z tekstu portalu www.freshplaza.com.

Pogoda (zachmurzenie, brak słonecznych dni) sprawiła, że w grudniu i styczniu dostawy holenderskich bakłażanów były opóźnione i mniejsze niż zazwyczaj. jednak w lutym wszyscy producenci bakłażanów kooperatywy Purple Pride mają już dostępne te warzywa. "Niestety ceny w ciągu sezonu są niższe niż przed rokiem, a to w wyniku powszechnej obecności na naszym rynku bakłażanów hiszpańskich " - mówi szef sprzedaży Michel den Ouden.

W tym roku związek producentów ma za sobą praktyczny test na 0,7 ha, co oznacza, że ​​pierwsze holenderskie bakłażany były dostępne już w styczniu. "Znaczna część uprawy spod światła została już zakontraktowana, więc niewiele zostało do codziennej sprzedaży z wolnej ręki" - mówi Michel. " Hiszpania będzie miała dużo bakłażanów przynajmniej do marca, dlatego luty to zawsze trudny miesiąc, chociaż pierwsi detaliści przestawią się na holenderski produkt w nadchodzących tygodniach. W nadchodzącym czasie pozostaniemy jednak w dużej mierze uzależnieni od brytyjskich i niemieckich rynków hurtowych. Dla mniejszych kalibrów rynkiem docelowym są również Stany Zjednoczone."

Ze zbiorem 20 milionów kilogramów bakłażanów rocznie, podzielonych na pięć lokalizacji upraw, Purple Pride jest największym dostawcą bakłażanów w północno-zachodniej Europie. Sprzedaż i marketing tych warzyw Purple Pride realizuje się za pośrednictwem DOOR Partners BV, spółki zależnej kooperatywy DOOR U.A. W skali kraju obszar uprawy bakłażanów nieznacznie się zmniejszył, ale z drugiej strony występuje znacznie większy wzrost belgijskiej uprawy bakłażanów.

Dane eksportowe dla holenderskich bakłażanów pokazują, że do znacznego wzrostu dochodzi szczególnie w eksporcie do krajów Europie Wschodniej, a eksport do Polski w ostatnim roku rósł szczególnie szybko. Eksport do Niemiec jest stabilny, a Anglia zanotowała spadek w 2017 roku. „Mamy dobrą pozycję na rynku brytyjskim, a nasze bakłażany również dobrze sprzedają się w Niemczech, Stanach Zjednoczonych i Skandynawii ", podsumowuje Michel.

Podobne
Bakłażany
2018-02-07 13:00
Bakłażany – zamiast cen niższych będą wyższe?
Koniec stycznia przyniósł możliwość spadku cen importowanych bakłażanów. Niestety, teraz trendy zdają się odwracać.
czytaj więcej
Bakłażany
2018-01-30 10:00
Bakłażany będą tańsze?
Z tego, co dzieje się obecnie na rynku hiszpańskim można wnioskować, że rośnie prawdopodobieństwo spadku cen warzyw z Hiszpanii importowanych, w tym bakłażanów.
czytaj więcej
Bakłażany
2017-12-19 13:00
Ceny bakłażanów w górę
Sytuacja w hurtowym handlu importowanymi bakłażanami zrobiła się bardzo dynamiczna. Jakie są aktualne trendy w tym segmencie rynku świeżych warzyw.
czytaj więcej
Bakłażany
2017-11-27 10:00
Bakłażany będą tańsze?
Czy jest szansa na spadek hurtowych cen importowanych bakłażanów?
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.