Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Poniedziałek 21 września 2020. Od wczoraj dodano 2354 ceny w 18 kategoriach. Życzymy miłego dnia.
Tu jesteś: Owoce i warzywa  »  Warzywa  »  Bób  »  Ceny warzyw nie zachwycają

Ceny warzyw nie zachwycają

Ceny warzyw na Broniszach
  |   Źródło:
Ceny krajowych warzyw... fasoli szparagowej, bobu, młodej marchwi, młodych ziemniaków odmiany Irga oraz młodej kapusty są niższe niż rok temu - podają specjaliści Rynku Hurtowego Bronisze.

Fasola szparagowa o 40 proc., (cena hurtowa od 7 do 10 zł za kg), bób jest w cenie od 6,5 do 8 zł za kilogram (w ofercie hurtowej), to o połowę mniej niż rok temu. Także kapusta kosztuje połowę tego ile płacono za to warzywo w 2013 roku. Teraz cena hurtowa waha się od 1,35 do 2 zł za główkę.  Młode ziemniaki od 86 groszy do 1,10 zł za kilogram w opakowaniach jednostkowych po 10 kilogramów. Cena importowanych z Cypru ziemniaków zrównała się z cenami krajowych. W ubiegłym roku młode krajowe ziemniaki były trzykrotnie droższe.

Niestabilna podaż kalafiorów spowodowała huśtawkę cen. Sklepy płacą za sztukę od 1,5 zł do 4 zł. W ostatnim tygodniu zdrożały pomidory do poziomu 25-32 zł za 6 kg czyli od 4,20 zł do 5,30 zł za kilogram. Ogórki do kwaszenia są droższe niż rok temu od 15 do 20 proc.  i w ofercie hurtowej sprzedawane są w cenie od 2,85 do 3,50 zł za kilogram.

Słowa kluczowe: warzywa, bronisze, ceny warzyw

Podobne
Ceny owoców na Broniszach
2014-06-20 09:27
Owoce na Broniszach...
Mamy teraz przerwę wegetacyjną pomiędzy odmianami czereśni, mówią specjaliści Rynku Hurtowego Bronisze. Co dzieje się teraz na podwarszawskim rynku?
czytaj więcej
Czereśniowy zawrót głowy
2014-06-12 14:15
Bronisze: do wyboru do koloru
Truskawki, czereśnie, agrest, morele… sezon na owoce letnie rozpoczął się na dobre i kupujący mogą wybierać i przebierać w ofertach na podwarszawskich Broniszach.
czytaj więcej
Ceny warzyw na Broniszach
2014-05-30 17:00
Bronisze - mocna przecena kalafiorów
Koniec tygodnia upłynął dość spokojnie jeśli chodzi o natężenie handlu warzywami na Broniszach. Nie mniej kilka ciekawych zmian cenowych warto wypunktować.
czytaj więcej
Ceny warzyw na Broniszach
2014-05-23 21:46
Cichy piątek na Broniszach
Niewiele się działo w ostatnich dniach jeśli chodzi o handel warzywami na giełdzie w podwarszawskich Broniszach. Również w piątek rynek był cichy i spokojny.
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.