Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Czwartek 9 kwietnia 2020. Od wczoraj dodano 1936 ceny w 25 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Giełda w Kaliszu – niższe ceny kapustnych

Wyższa podaż kapustnych w Kaliszu
  |   Źródło:
W czwartek, na giełdzie w Kaliszu, spadały ceny warzyw kapustnych.

Dzięki rosnącej podaży wreszcie zaczęły tanieć kalafiory. Kaliska giełda wpisała się tym samym w ogólnokrajowy trend. Za ładne róże w czwartek żądano 1,50 zł/szt., czyli ponad 20 proc. mniej niż jeszcze dzień wcześniej. Podobnie działo się z brokułami, których też więcej trafiło na rynek. Ich ceny zeszły do poziomu 1,50 zł/szt.

Czwartek był również dniem, w którym taniała kapusta pekińska. Tu również przyczyną była większa dostępność. Na kaliskiej giełdzie płacono za „pekinkę” 1,00 zł/szt.  Niższe były także ceny kapusty białej. Tu impuls do zniżki nie leżał po stronie rosnącej podaży, ale osłabienia w popycie. Mniejsze zainteresowanie białą kapustą sprawiło, że jej ceny znalazły się na pułapie 0,40 – 0,45 zł/kg i 1,00 – 1,20 zł/szt.

Dzięki ciepłej i słonecznej pogodzie w tendencję spadkową wpisały się również ceny ogórków. Ogórki gruntowe oferowano po 1,20 – 1,30 zł/kg, a szklarniowe od 1,00 do 1,50 zł/kg. Jednak można przypuszczać, że ceny ogórków szklarniowych wkrótce znów wzrosną ze względu na spadającą dostępność tych warzyw.

Stabilne pozostawały natomiast ceny pomidorów szklarniowych i ziemniaków. Jeśli chodzi o pomidory, to zwyżka cen z początku tygodnia sprawiła, iż na giełdę trafiło więcej towaru, co „zakonserwowało” ceny na poziomie 8,00 – 12,00 zł/karton 6 kg w zależności od wielkości i jakości. Cenę 11,00 – 12,00 zł/karton 6 kg płacono za Łądne pomidory wielkości BB. Co do ziemniaków, najwyraźniej wzrost popytu na nie spowodowany eksportem do Rumunii nie przełożył się na wyższe ceny w centrum kraju. W Kaliszu wciąż oferowano ziemniaki za 2,00 zł/worek 15 kg.

Podobne
Ceny warzyw na giełdzie w Kaliszu
2012-08-13 18:12
Niska podaż kalafiorów na giełdzie w Kaliszu
Poniedziałki, podobnie jak środy i piątki to zazwyczaj dni o większym natężeniu w handlu na kaliskiej giełdzie. Obecnie widać jednak wpływ tego, że wciąż mamy wakacyjny „sezon ogórkowy”.
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.