Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest sobota 24 sierpnia 2019. Od wczoraj dodano 2138 ceny w 22 kategoriach. Życzymy miłego dnia.
Tu jesteś:  »   »   »  Hiszpania – lepsze perspektywy dla produkcji brokułów

Hiszpania – lepsze perspektywy dla produkcji brokułów

Brokuły
  |   Źródło:
Dzięki obfitym opadom deszczu produkcja hiszpańskich brokułów w sezonie zimowo-wiosennym powinna być większa od zeszłorocznej, pisze portal www.freshplaza.com.

Eksperci z organizacji non-profit +Brócoli spodziewa się, że produkcja brokułów w tym sezonie w Hiszpanii (sezonie zimowo-wiosennym)będzie lepsza niż ta, która zakończyła się zeszłego lata. Ma tak być dzięki obfitym opadom deszczu w tym roku, co oznacza, że ​​ praktycznie przez całą kampanię 2018/2019 nie powinno być okresów suszy w regionach produkujących te warzywa. W listopadzie i grudniu zbiory będą prawdopodobnie o 10 – 30 procent większe niż w tych samych miesiącach 2017 roku.

Jeśli pogoda będzie sprzyjać, tak jak miało to miejsce ostatnio, perspektywy na sezon brokułowy są dobre. Taka jest opinia Javiera Bernabéu, sekretarza +Brócoli. Przewiduje obfitość brokułów i optymalne ceny dla producentów i konsumentów w pierwszych miesiącach sezonu.

Mimo to, Bernabéu mówi, że później może być gorzej. Że może wystąpić niedobór brokułów w kolejnych miesiącach zimowych i wiosennych. W tych miesiącach bowiem najprawdopodobniej nastąpi zmniejszenie areału, ponieważ cena brokułów w tej fazie sezonu w zeszłym roku była niska.

Ważne, że opady deszczu odnotowane w ostatnich miesiącach zapewniły wystarczającą ilość wody na cały sezon i że z pewnością nie będzie okresów suszy przynajmniej do lata 2019 roku (woda jest krytycznym zasobem dla tej produkcji w Hiszpanii i w zeszłym roku były z jej zapewnieniem ogromne problemy, co spowodowało przenoszenie upraw na wyżej położone tereny, gdzie jest więcej wody spływającej z gór, ale też mniej sprzyjający klimat – przyp. red. www.fresh-market.pl). Również konsumpcja brokułów osiąga dobry poziom. Według sekretarza + Brócoli, "w ostatnich latach stale rośnie".

Partnerzy +Brócoli spotykają się w Fruit Attraction
+Brócoli ponownie bierze udział w Fruit Attraction, wiodących międzynarodowych targach owoców i warzyw, które odbywają się w IFEMA (Madryt) w dniach 23-25 ​​października. Celem jest promowanie brokułów pod hasłem #Meunoalverde ("Jestem z zielonym"). Konsumpcja brokułów staje się coraz bardziej popularna w Hiszpanii, głównie ze względu na zdrowotne właściwości i wszechstronność tych warzyw.

Wielu z ponad 60 partnerów organizacji (producentów, marketingowców, pakujących) będzie obecnych na tym ważnym wydarzeniu. Celem jest promowanie włączenia tego warzywa do diety konsumentów i zachęcenie nowych partnerów do wzmocnienia +Brócoli i pomocy w rozpowszechnianiu ich przekazu, mówi Bernabéu.

Według Bernabéu brokuły są sztandarową uprawą dla Hiszpanii. Kraj jest jednym z największych producentów tego warzywa na świecie. Ponad 90 procent produkcji hiszpańskiej przeznaczone jest na eksport, w szczególności do Niemiec, Wielkiej Brytanii, Francji, Holandii i Włoch. Poza Europą eksport trafia również na nowe rynki, takie jak Arabia Saudyjska i Zjednoczone Emiraty Arabskie.

Podobne
Brokuły
2018-09-24 14:59
To nie jest dobry sezon dla brokułów
Kłopoty, kłopoty, kłopoty – to codzienność producentów brokułów w tym sezonie.
czytaj więcej
Brokuły i kalafiory
2018-09-05 15:00
Holandia – wciąż brakuje kalafiorów i brokułów
Wysoki popyt i utrzymujące się braki w podaży, tak wygląda obecnie holenderski rynek kalafiorów i brokułów, wynika z informacji opublikowanych przez portal www.freshplaza.com.
czytaj więcej
Brokuły
2018-09-05 10:00
Będzie więcej brokułów?
Sierpniowe upały już za nami, co powinno poprawić warunki wegetacji warzyw takich jak brokuły. Co to oznacza dla ich cen?
czytaj więcej
Brokuły
2018-06-14 16:00
Taniej za krajowe brokuły
Jaki przebieg miał początek sezonu krajowych brokułów w dużym hurcie?
czytaj więcej
Brokuły
2018-03-21 13:00
Hiszpania – problemy z uprawami brokułów
W niektórych rejonach Hiszpanii całe plantacje brokułów są uszkodzone przez choroby grzybowe, informuje portal www.freshplaza.com.
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.