Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Sobota 31 października 2020. Od wczoraj dodano 2875 ceny w 26 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Koniec sprzedaży brokułów

Koniec sprzedaży brokułów
  |  
Ostatnie partie polskich brokułów można kupić po 1,75 zł / różę, zapakowane w kartonie po 10 sztuk.

W uprawie brokułów trzeba zwrócić uwagę, by nie odcinać dopływu światła do rozwijających się róż. Przy jego braku przybierają one żółtawą barwę i tracą wartość handlową. Róże zbieramy wówczas, gdy pąki na ich powierzchni osiągną wielkość główki od szpilki (a więc około 2 mm). Zbyt późny zbiór może spowodować, że róża zakwitnie.

Brokuły są mniej trwałe niż kalafiory, dlatego też najlepiej ścinać je wczesnym rankiem, gdy są w sposób naturalny schłodzone. Możliwie szybko należy je dostarczyć do miejsca odbioru, pamiętając, że nie powinno się ich przetrzymywać w temperaturze pokojowej. Najlepsze warunki do krótkotrwałego przechowywania tych warzyw panują przy temperaturze 0°C i wilgotności względnej powietrza około 98 proc.

Źródło: www.dodr.pl i informacje własne
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.