Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest poniedziałek 24 luty 2020. Od wczoraj dodano 1948 ceny w 14 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Bronisze – warzywa wciąż słabo się sprzedają

Ceny warzyw na Broniszach
  |   Źródło:
Na podwarszawskiej giełdzie w Broniszach ruch w handlu warzywami niezmiennie pozostaje w zastoju. Również w ostatnich dniach na Broniszach mniej było sprzedających, ale przede wszystkim niskie było zainteresowanie kupujących warzywa.

Poniedziałkowy obraz rynku warzyw na giełdzie w Broniszach nie odbiegał od powyższego schematu. Wyjątkiem były ogórki i pomidory. Na te warzywa popyt był spory, głównie z zagranicy. I te warzywa drożały. Duże nimi zainteresowanie wykazywali importerzy z Rosji. Sprzyjał temu fakt, że od kilku dni na te warzywa niższe są rosyjskie cła. Z drugiej strony ograniczona była ich podaż. Za dobrej jakości ogórki długie płacono w poniedziałek 3,00 zł/kg minimum. Ceny ogórków krótkich były na poziomie 3,50 – 4,00 zł/kg. Na Broniszach w górę poszły również ceny ogórków gruntowych, płacono za nie od 2,50 nawet do 4,00 zł/kg za najlepszy, drobny towar.

Ceny dobrej jakości pomidorów szklarniowych wzrosły do pułapu 18,00 – 20,00 zł/karton 6 kg za pomidory B i BB. Tu również, jak w przypadku ogórków, na wyższy popyt w eksporcie nałożyły się ograniczenia w podaży.

Jeśli chodzi o warzywa korzeniowe, kapustne i cebulę, to poniedziałek nie przyniósł zmian w ich cenach, a popyt na nie był dość niski. Mało warzyw kupowały hurtownie zaopatrujące się na Broniszach, co miało znaczący wpływ na obraz całego handlu warzywami.

Ceny cebuli pozostały zatem na poziomie 5,00 – 6,00 zł/worek 15 kg. Za marchew szczotkowaną płacono od 5,50 do 7,00 zł/worek 10 kg za najlepszy towar. Ceny białej kapusty zaś pozostały na poziomie 0,50 zł/kg. Nie zmieniły się ceny buraków ćwikłowych, choć krążące wśród sprzedawców opinie głosiły, że warzywo to może zwyżkować ze względu na pewien wzrost popytu na nie. Ceny buraków mytych pozostały jednak na poziomie 0,40 zł/kg. Po dużych wahaniach z zeszłego tygodnia (najpierw skok w górę do prawie 4,00 zł/szt., potem spadek do 2,50 zł/szt.) ustabilizowały się ceny kalafiorów. Za Łądne płacono w poniedziałek 2,50 – 3,00 zł/szt.

Nie zmieniły się również ceny ziemniaków. Zapotrzebowanie na nie pozostawało stabilne przez cały miniony tydzień. Za dobrej jakości ziemniaki, pakowane w worki 15 kg płacono w poniedziałek 0,35 – 0,40 zł/kg.

Podobne
Giełda Bronisze
2012-09-25 19:44
Na warszawskich Broniszach jabłka coraz tańsze
Podaż jabłek na podwarszawskich Broniszach jest coraz większa. Na giełdzie pojawia się coraz więcej większych i mniejszych sprzedających.
czytaj więcej
Ceny warzyw na Broniszach
2012-09-25 09:34
Bronisze – wciąż nie ma poprawy koniunktury
Na podwarszawskim rynku w Broniszach handel warzywami wciąż idzie dość słabo. Dotyczy to zwłaszcza cebuli i warzyw korzeniowych.
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.