Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Tu jesteś:  »   »   »  Łotwa – zabraknie warzyw?

Łotwa – zabraknie warzyw?

Warzywa
  |   Źródło:
Łotwie zagraża ostry niedobór warzyw i ziemniaków, informuje portal www.fruit-inform.com, powołując się na Sputnik News.

Zapasy buraków, marchwi, cebuli i ziemniaków w dużych gospodarstwach warzywnych na Łotwie zostały wyczerpane, ponieważ część upraw pozostawiona była na polach z powodu powodzi, a te, które udało się zebrać nie mogą być przez długi czas przechowywane ze względu na gorszą jakość. Markety wkrótce staną w obliczu deficytu warzyw i będą musiały je importować, poinformował program 4 łotewskiego radia, powołując się na opinię organizacji branżowej „Sejm Ludowy”.

Według prognoz członkini zarządu „Sejmu Ludowego” i jednocześnie szefowej spółdzielni dużych gospodarstw warzywnictwa o nazwie „MŪSŲ Maju dārzeņi” Edyty Strazdin, zapasy marchwi, buraków i cebuli wystarczą na tydzień lub dwa, a ziemniaków na dwa do trzech tygodni.

W sieciach handlowych problem niedoboru łotewskich warzyw też jest już widoczny. Przedstawiciel jednej z nich powiedział stacji radiowej, że łotewska cebula już się skończyła i trzeba ją przywozić z Litwy. Marchew się kończy. Występuje również problem z jabłkami i żurawiną. Najtrudniejsza jest sytuacja w Łatgalii, która w zeszłym roku ucierpiała bardziej niż inne regiony od powodzi, nieco lepiej - w Zemgale.

Również małe gospodarstwa mają problem z warzywami. Sprzedawcy na centralnym rynku w Rydze, którzy sami produkują i sprzedają warzywa, mówią o bardzo trudnej sytuacji rolników. Jedynym wyjątkiem jest kapusta, której zbiory nie doznały strat, a jej jakość pozwala na przechowywanie przez długi czas.

Podobne
Łotwa – niższy VAT na warzywa i owoce
2017-09-11 08:00
Łotwa – niższy VAT na warzywa i owoce
Minister rolnictwa Łotwy zaproponował obniżenie stawki podatku VAT na warzywa i owoce, informuje portal www.fruit-inform.com.
czytaj więcej
źródło: forwallpaper.com
2015-07-07 08:17
Łotwa – mało rodzimej kapusty i marchwi
Na łotewskim rynku daje się odczuć niska podaż kapusty i marchwi z rodzimych upraw – informuje rosyjskojęzyczny portal rus.delfi.lv.
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.