Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Czwartek 9 kwietnia 2020. Od wczoraj dodano 1936 ceny w 25 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Nadchodzą białe buraki z Torunia

Białe czy czerwone?
  |   Źródło:
Wkrótce hitem może okazać się Śnieżna Kula, czyli pozbawiony barwnika burak - podają nowosci.com.pl

Barwnik buraka jest alergenem, szczególnie silnym dla wrażliwszych niemowlaków. - Są kraje, w których burak, ze względu na jego właściwości, to ważny składnik diety dzieci - tłumaczy sens biznesu Andrzej Hornowski z działu marketingu w toruńskiej spółce TORSEED.

Pięćdziesiąt pierwszych kilogramów nasion rolnicy w całej Polsce już testują. W przyszłym roku pierwsze białe egzemplarze warzywa powinny pojawić się w szerokiej sprzedaży.

Słowa kluczowe: buraki, białe buraki

Podobne
Ceny buraków
2013-07-25 17:38
Buraki ćwikłowe już nie takie drogie
W ciągu ostatniego tygodnia sytuacja na rynku buraków ćwikłowych zmieniła się dość zasadniczo.
czytaj więcej
Import buraków ćwikłowych
2013-07-17 12:15
Import buraków w I kw. 2013 roku
Prezentujemy dane Głównego Urzędu Statystycznego dotyczące importu w I kwartale 2013 roku buraków sałatkowych, salsefii, selerów, rzodkiewek i podobnych korzeni jadalnych z wyjątkiem marchwi i rzepy (świeżych lub schłodzonych).
czytaj więcej
Eksport buraków ćwikłowych
2013-07-17 11:00
Eksport buraków w I kw. 2013 roku
Prezentujemy dane Głównego Urzędu Statystycznego dotyczące eksportu w I kwartale 2013 roku buraków sałatkowych, salsefii, selerów, rzodkiewek i podobnych korzeni jadalnych z wyjątkiem marchwi i rzepy (świeżych lub schłodzonych).
czytaj więcej
Ceny buraków
2013-07-17 09:20
Buraki znacznie droższe niż przed rokiem
Buraki z tegorocznego zbioru już zdominowały rynek hurtowy. Jednak, choć ich cena dość mocno spadła i tak są dużo droższe niż przed rokiem.
czytaj więcej
Komentarze
2013-08-06
Antocyjany alergenami? buraki są wręcz polecane dla dzieci zagrożonych alergią. Inna rzecz, to pozostałości nawozów i pestycydów w warzywach, ale nie o to tu chodzi. Antocyjany mają własności antyoksydacyjne - likwidują wolne rodniki w organizmie i chronią wit. C przed utlenianiem. Twierdzenie, że normalne buraki są zagrożeniem dla małych alergików jest nadużyciem i ma chyba na celu wparcie nowego produktu przestraszonym ludziom.
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.