Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Sroda 29 stycznia 2020. Od wczoraj dodano 3956 ceny w 30 kategoriach. Życzymy miłego dnia.
Tu jesteś: Owoce i warzywa  »  Warzywa  »  Cebula  »  Austria – cebula stabilna cenowo

Austria – cebula stabilna cenowo

Cebula
  |   Źródło:
Na austriackim rynku ceny cebuli utrzymały się na niezmienionym poziomie. Wydaje się jednak, że okres tej stabilizacji nie potrwa zbyt długo.

W trzydziestym czwartym tygodniu bieżącego roku nie doszło do poważnych zmian w cenach cebuli na austriackim rynku hurtowym. Było to możliwe dzięki względnie wysokiej podaży tego warzywa.

Kluczowe jest tu słowo „względnie”. Cebuli w Austrii nie ma w nadmiarze.ale na bieżące potrzeby, gdy popyt pozostaje na niskim poziomie wakacyjnym, pozostałe zapasy cebul ozimej są wystarczające. Do tego na rynku zaczęła się pojawiać już pierwsza cebula z siewu.

Jeśli chodzi o tę ostatnią, to austriaccy producenci i eksperci mówią o bardzo rozczarowującej wielkości plonów. To oczywiście wynik niekorzystnych warunków pogodowych. Do tego już wiadomo, że bardzo znaczny odsetek plonu to będzie cebula drobna, co też jest skutkiem suchej i upalnej pogody tego lata.

Co do cen, to te dla dla producentów, za cebulę ozimą oczyszczoną i przesortowaną, zapakowaną w boksy, pozostały w omawianym okresie na poziomie 23,00 – 28,00 euro/100 kg (1,00 – 1,21 zł/kg). Dla porównania, w tym samym okresie roku 2018 ceny te utrzymywały stabilny poziom 28,00 – 32,00 euro/100 kg (1,21 – 1,39 zł/kg po obecnym kursie średnim).

Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.