Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Czwartek 29 października 2020. Od wczoraj dodano 4434 ceny w 30 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Austria – ceny cebuli kontynuują trend

Cebula
  |   Źródło:
Ceny cebuli w Austrii nadal spadają. I to dość dynamicznie.

Dwudziesty ósmy tydzień roku przyniósł dalszy spadek cen cebuli na austriackim rynku hurtowym. Ten trend zniżkowy trwa w zasadzie od początku sezonu handlowego wczesnej cebuli. A przyczyną utrzymującej się zniżki jest presja wywierana na ceny przez rosnącą podaż.

Na austriackim rynku bowiem dostępne ilości cebuli rosły i rosną w szybkim tempie. Z drugiej zaś strony ostatnie trzy – cztery tygodnie przyniosły wyraźny spadek popytu na cebulę. Popytu, który na finiszu starego sezonu był bardzo wysoki w całej Europie. Teraz sytuacja jest już odmienna. Na austriackim rynku krajowym zainteresowanie cebulą skurczyło się ze względu na trwający okres wakacyjny. Dużo mniejszy jest też popyt w eksporcie, jako że kraje, które wcześniej kupowały, mają coraz więcej własnej cebuli.

W konsekwencji spadek cen postępuje i jak się wydaje będzie postępował w najbliższym czasie. A ceny już się zbliżyły do tych sprzed roku. Obecnie ceny dla dla producentów, za cebulę ozimą oczyszczoną i przesortowaną, zapakowaną w boksy, spadły do poziomu 35,00 – 40,00 euro/100 kg (1,49 – 1,71 zł/kg). Tydzień temu było to 45,00 – 50,00 euro/100 kg (1,92 – 2,13 zł/kg). Dodajmy dla porównania, że w dwudziestym siódmym tygodniu roku 2018 ceny za cebulę dla austriackich producentów wynosiły 28,00 – 32,00 euro/100 kg (1,20 – 1,37 zł/kg po obecnym kursie średnim).

Podobne
Cebula
2019-07-08 10:00
Regionalny rynek cebuli – 27. tydz. br.
Jak zmieniła się sytuacja na rynku cebuli w monitorowanych krajach Europy Wschodniej i Azji Środkowej?
czytaj więcej
Cebula
2019-07-05 12:00
Duża podaż cebuli egipskiej zwiększa presję na ceny
Wysoka podaż importowanej cebuli egipskiej buduje presję na ceny cebuli na rynku holenderskim, czytamy na portalu www.freshplaza.com.
czytaj więcej
Cebula
2019-07-04 15:00
Ceny cebuli w dół
Ceny cebuli na polskim rynku hurtowym zaczęły spadać, ale i tak pozostają wyraźnie wyższe niż przed rokiem. Czego można oczekiwać w tym segmencie rynku świeżych warzyw w kolejnych tygodniach?
czytaj więcej
Cebula
2019-07-03 10:00
Austria – pogorszenie koniunktury na cebulę
Na austriackim rynku hurtowym w dwudziestym siódmym tygodniu bieżącego roku widać pogarszanie się koniunktury w handlu cebulą.
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.