Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Czwartek 20 luty 2020. Od wczoraj dodano 4190 ceny w 33 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Austria – ceny cebuli znów bez zmian

Cebula
  |   Źródło:
Drugi tydzień z rzędu na austriackim rynku hurtowym ceny cebuli pozostają na stabilnym poziomie.

Na austriackim rynku cebuli trzydziesty piąty tydzień bieżącego roku nie przyniósł zmian cenowych. Trwa zbiór cebuli z siewu i jej podaż powoli się zwiększa, chociaż cały czas jest dużo niższa niż w „normalnych” sezonach”. Wciąż są też dostępne pewne ilości cebuli wczesnej.

Z drugiej strony stabilizacji cen sprzyja fakt, że w austriackim handlu cebulą wciąż jest jeszcze okres wakacyjny. Popyt na rynku krajowym jest w związku z tym niski. Tak samo jest z popytem, jeśli chodzi o cebulę na eksport. Lokalni uczestnicy rynku oczekują, że zapotrzebowanie na cebulę zacznie rosnąć w kolejnych tygodniach.

W konsekwencji ceny austriackiej cebuli pozostają stabilne drugi tydzień z rzędu. Ceny dla producentów, za cebulę oczyszczoną i przesortowaną, zapakowaną w boksy, pozostały w omawianym okresie na poziomie 23,00 – 28,00 euro/100 kg (1,00 – 1,22 zł/kg). Dla porównania, w tym samym okresie roku 2018 ceny te utrzymywały stabilny poziom 28,00 – 32,00 euro/100 kg (1,22 – 1,40 zł/kg po obecnym kursie średnim).

Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.