Twój kompas na rynku owoców i warzyw
Używaj na co dzień
Tu jesteś:  »   »   »  Austria –główny zbiór cebuli nabrał tempa

Austria –główny zbiór cebuli nabrał tempa

Austria
  |   Źródło:
W Austrii zbiory cebuli weszły w najważniejszą fazę. Jakie są przewidywania co rozbiorów i jak kształtują się obecne ceny cebuli na austriackim rynku hurtowym?

W Austrii zaczął się główny zbiór cebuli, choć nie do końca można się zgodzić z opinią, że ruszył on tam pełną parą. Wręcz przeciwnie, zbiory idą z dużymi problemami z powodu pogody, a dokładniej opadów deszczu. Ma to też wpływ na tempo schnięcia łuski i w konsekwencji na jakość cebuli.

Ale nawet mimo tych trudności wzrost podaży cebuli na rynku jest na tyle znaczący, że znalazło to odzwierciedlenie w spadku cen. Przypomnijmy, że w ubiegłym tygodniu austriaccy producenci mogli liczyć na 14,00 – 17,00 euro/100 kg (za cebule przesortowana, oferowana luzem). Obecnie ceny są w przedziale 12,00 – 16,00 euro/100 kg. Oznacza to, iż znalazły się one na identycznym poziomie jak przed rokiem.

Wciąż bardzo trudno jest oszacować zbiory cebuli. Wiadomo tylko, że na obszarach, gdzie nie ma nawadniania, susza w lecie mocno zaszkodziła uprawom i zbiory będą bardzo niskie. Natomiast na obszarach z nawadnianiem będą one nie więcej niż średnia, bo tam z kolei mocno dały się we znaki gradobicia.

Podobne
Cebula
2017-09-06 08:00
Austria – zaczął się główny zbiór cebuli
Rynek austriacki wszedł w okres głównego zbioru cebuli. Może to potencjalnie oznaczać czas dużych zmian cenowych.
czytaj więcej
Cebula
2017-08-30 08:20
Austria – stabilny rynek cebuli
Rynek cebuli w Austrii pozostaje w całkiem dobrej kondycji, zwłaszcza w porównaniu z wieloma innymi krajami europejskimi.
czytaj więcej
Cebula
2017-08-23 08:00
Austria – cebula jeszcze stabilnie
Rynek cebuli w Austrii w zasadzie pozostawał stabilny. W zasadzie, ponieważ mimo niezmiennych cen, widać też było coraz silniejszy wpływ czynników, które niedługo powinny zadecydować o wzroście tych cen.
czytaj więcej
Cebula
2017-08-17 10:00
Austria – na rynku cebuli jeszcze bez zmian
Austriacki rynek cebuli pozostaje stabilny i zbalansowany. Na razie, bo kolejne tygodnie z pewnością przyniosą zmiany.
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.

Ceny warzyw i owoców

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj świeże informacje

Waluty

USD 3.391 PLN -0.29%
EUR 4.174 PLN -0.17%
RUB 0.060 PLN +0.00%
więcej