Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Niedziela 18 sierpnia 2019. Od wczoraj dodano 1234 ceny w 7 kategoriach. Życzymy miłego dnia.
Tu jesteś:  »   »   »  Przegląd regionalnego rynku cebuli w 6. tyg. br.

Przegląd regionalnego rynku cebuli w 6. tyg. br.

Cebula
  |   Źródło:
Szósty tydzień bieżącego roku przyniósł wyraźną stabilizację cenową na rynku cebuli w regionie Europy Wschodniej i Azji Środkowej, wynika z informacji portalu east-fruit.com.

Według analityków EastFruit, w szóstym tygodniu 2019 roku sytuacja na rynku cebuli ustabilizowała się w większości krajów analizą tego projektu.

Najniższe ceny cebuli, jak w tygodniach wcześniejszych, obserwowane są w Tadżykistanie, gdzie ich średnia utrzymuje się na poziomie 8 centów za kg.

Rynek rosyjski również praktycznie nie odnotował większych zmian w cenach tego warzywa. Średni poziom cen wynosił tam 23 centy za kg. Rolnicy oferowali głównie cebulę słabszej jakości produkty i trzymali lepszą cebulę w magazynach, mając nadzieję na wzrost cen pod koniec tego sezonu.

W Gruzji i Mołdawii sprzedający importowaną cebulą rzadko korygowali w omawianym okresie jej ceny, a średnia tychże, jak tydzień wcześniej, wahał się od 42 do 44 centów za kg.
Ceny cebuli w Polsce ustabilizowały się po lekkim wzroście tydzień wcześniej. Ich średnia spadła jedynie o 1 centa za kg, a sprzedający zostali zmuszeni do zatrzymania trendu zwyżkowego ze względu na znaczny wzrost podaży cebuli niskiej jakości. Polscy importerzy sprzedający cebule sprowadzaną z Holandii, lekko podnieśli minimalne ceny dla swoich produktów, a ich ogólny zakres na koniec tygodnia wynosiła 61 - 63 centy za kg.

Na Ukrainie ceny cebuli zaczęły wykazywać negatywny trend. Spadek odnotowano jednak głównie w segmencie cen minimalnych, a ich średnie i maksymalne wskaźniki liczone w hrywnach utrzymywały się na poziomie z zeszłego tygodnia. Dalszy wzrost cen był utrudniony przez znaczny wzrost podaży cebuli importowanej (głównie z krajów Azji Środkowej). Warto zauważyć, że ze względu na wahania na rynku walutowym kraju, średnia cena cebuli w dolarach amerykańskich na Ukrainie wzrosła o 1 cent za kg.

Podobne
Cebula
2019-02-08 08:58
Holandia – cebula nie odpuszcza, ale…
Ceny cebuli w Holandii nie odpuszczają i znów widać presję na wzrost. Jednak końcówka sezonu może pójść w zupełnie innym kierunku, obawiają się niektórzy producenci i handlowcy. Dlaczego?
czytaj więcej
Cebula
2019-02-07 09:00
Ukraina – zmiana trendu cen cebuli?
Ceny cebuli na Ukrainie zaczęły spadać, informuje portal east-fruit.com.
czytaj więcej
Cebula
2019-02-06 10:00
Austria – na rynku cebuli stabilizacja
Sytuacja na austriackim rynku cebuli zaczęła się w bieżącym tygodniu stabilizować. Jakie czynniki na to wpłynęły?
czytaj więcej
Cebula
2019-02-05 16:39
Cebula – dalej w górę, a może w dół?
Co dalej z cenami cebuli? Co sądzą o tym handlowcy i producenci?
czytaj więcej
Cebula
2019-02-04 08:00
Przegląd regionalnego rynku cebuli
Cebula znowu w górę – przegląd rynku cebuli Europy Wschodniej i Azji Środkowej w piątym tygodniu roku portalu east-fruit.com.
czytaj więcej
Cebula
2019-01-30 14:58
Co z cenami cebuli?
Wygląda na to, że nasze przewidywania co do krótkookresowych zmian hurtowych cen cebuli sprawdziły się.
czytaj więcej
Cebula
2019-01-28 08:00
Przegląd rynku cebuli – w górę tylko na Ukrainie
W czwartym tygodniu stycznia ceny cebuli rosły tylko na Ukrainie, w swoim przeglądzie rynku regionalnego tego warzywa pisze east-fruit.com.
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.