Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest piątek 23 sierpnia 2019. Od wczoraj dodano 4466 ceny w 33 kategoriach. Życzymy miłego dnia.
Tu jesteś:  »   »   »  Regionalny rynek cebuli – 21. tydz. br.

Regionalny rynek cebuli – 21. tydz. br.

Cebula
  |   Źródło:
Spadek cen cebuli na Ukrainie i w Mołdawii, o czym pisze portal east-fruit.com.

Według EastFruit zmiany na rynku cebuli w minionym tygodniu odnotowano przede wszystkim na Ukrainie i w Mołdawii, w których to krajach ceny spadły. Tymczasem sytuacja w innych krajach była stosunkowo stabilna.

W Rosji sytuacja na rynku cebuli niewiele się zmieniła. Pod koniec tygodnia średni poziom cen skorygowano tylko o 1 cent na kg, ustalając w ten sposób ich poziom na 0,50 USD/kg. Głównymi graczami na rynku młodej importowanej cebuli pozostawały na rynku Federacji Rosyjskiej kraje Azji Środkowej, Turcja i Egipt. Wczesna cebula sprowadzana z Kazachstanu były oferowane przez handlowców w cenach od 0,50 do0,54 USD/kg, podczas gdy produkty tureckie i egipskie sprzedawano po 0,62-0,76 USD/kg.

Na Ukrainie po wcześniejszym tygodniu względnej stabilności przyszedł spadek cen o 25 procent. Pod koniec tygodnia ich średni poziom ustalono na 0,57 USD/kg. W tym samym czasie ceny resztek krajowej zeszłorocznej cebuli wahały się w granicach 0,61 - 0,68 USD/kg, a większość cebuli dostępnej na rynku pochodziła, to była wczesna cebula importowana z Egiptu i Azji Środkowej, oferowana od 0,38 USD/kg Tymczasem maksymalne ceny krajowej cebuli z nowej uprawy osiągnęły poziom 0,68 - 0,76 USD/kg.

Negatywny trend cen cebuli odnotowano również w Mołdawii, gdzie średnio spadły one o 10 procent, do 0,55 USD/kg. Jednocześnie praktycznie nie zmieniła się sytuacja na rynku cebuli w Gruzji, a tamtejsza średnia cena zmieniła się tylko o 1 cent na kg i był to spadek. Podobną zmianę (ale w górę) odnotowano w Polsce, która ze wskaźnikiem 0,85 USD/kg, nadal utrzymuje wiodącą pozycję w cenach cebuli w monitorowanych przez projekt EastFruit krajach regionu.

Podobne
Cebula
2019-05-24 11:38
Holandia – to już koniec rodzimej cebuli?
Zazwyczaj w maju Holendrzy mają jeszcze pokaźne zapasy rodzimej cebuli. Jednak w tym roku to importerzy rządzą na cebulowym rynku Holandii.
czytaj więcej
Cebula
2019-05-24 09:55
Ukraina – ceny cebuli nadal spadają
Na rynku ukraińskim trwa trend spadkowy cen cebuli. Portal east-fruit.com pisze, o przyczynach tego stanu rzeczy.
czytaj więcej
Cebula
2019-05-22 13:54
Hiszpania – wysoki popyt na młodą cebulę
Popyt na młodą hiszpańską cebulę jest obecnie ekstremalnie wysoki, a jej ceny niemal rekordowe, pisze portal www.freshplaza.com.
czytaj więcej
Cebula
2019-05-22 10:50
Rośnie podaż młodej cebuli
Na polski rynek trafia coraz więcej młodej cebuli, a to sprawia, że rośnie presja na ceny cebuli ze zbioru 2018 roku.
czytaj więcej
Cebula
2019-05-22 08:08
Austria – „stara” cebula jeszcze droższa
Resztki zapasów austriackiej cebuli ze zbioru 2018 roku są bardzo poszukiwana, a ich ceny wciąż rosną. Zwłaszcza, że już wiadomo, iż nowy sezon wystartuje z opóźnieniem.
czytaj więcej
Cebula
2019-05-20 08:00
Regionalny rynek cebuli – 20. tydz. br.
W dwudziestym tygodniu bieżącego roku zanotowano spadek cen cebuli w Rosji i w Gruzji, wynika z cotygodniowego raportu portalu east-fruit.com o rynku cebuli w krajach regionu Europy Wschodniej i Azji Środkowej.
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.