Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Sroda 23 września 2020. Od wczoraj dodano 4177 ceny w 29 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Regionalny rynek cebuli – 44. tydz. br.

Cebula
  |   Źródło:
Jak zmieniła się sytuacja na rynku cebuli w monitorowanych krajach Europy Wschodniej i Azji Środkowej?

Według analityków projektu EastFruit, główne zmiany na rynku cebuli w minionym tygodniu odnotowano w Rosji, Polsce i krajach Azji Środkowej. Na tych rynkach zaobserwowano ujemny trend cenowy, podczas gdy w innych krajach sytuacja w segmencie cebuli pozostawała względnie stabilna.

Pod koniec tygodnia średnia cena cebuli w Rosji spadła o 14 procent do 19 centów za kg, choć od końca września utrzymywała się ona na poziomie 22 centów za kg. Cały przedział cen spadł o 6–10 procent do 14–24 centów za kg. Uczestnicy rynku powiązali ten spadek ze wzrostem podaży cebuli niskiej jakości z małych gospodarstw, które próbowały sprzedać ten towar przed nadejściem pierwszych poważnych mrozów.

Ponadto na rynku rosyjskim były aktywnie oferowane produkty importowane z Azji Środkowej (Kazachstanu) w cenach od 17 do 19 centów za kg. W regionie Azji Środkowej również spadły ceny cebuli. Zarówno w Uzbekistanie, jak i w Tadżykistanie średnia cena tych cebuli spadła do 10 centów za kg.

Ceny cebuli spadły także, choć mniej istotnie, w Polsce. Zgodnie z danymi z okresu sprawozdawczego średnia cena produktów krajowych spadła do 30 centów za kg. Cebula importowana z Holandii, jak poprzednio, była oferowana na rynku polskim w cenie 32-39 centów za kg.

Sytuacja w pozostałych krajach objętych regularnym monitoringiem EastFruit niewiele się zmieniła w porównaniu z wcześniejszym tygodniem. Nieco taniej niż w Polsce cebula była oferowana w Gruzji i Mołdawii: odpowiednio 27–34 centów za kg i 25–29 centów za kg. Na Ukrainie, tak jak poprzednio, producenci sprzedawali ją po 20-24 centach za kg, a na Białorusi przedział cenowy był nieco szerszy: od 19 do 29 centów za kg.

Podobne
Cebula
2019-10-30 08:30
Austria rynek cebuli wciąż stabilny
Końcówka października na austriackim rynku cebuli ma przebieg spokojny i stabilny.
czytaj więcej
Cebula
2019-10-29 15:01
Ceny cebuli – widać różnicę w stosunku do zeszłego roku
Różnica w rozwoju sytuacji na rynku cebuli w Polsce między sezonem bieżącym i poprzednim jest coraz lepiej widoczna.
czytaj więcej
Cebula
2019-10-28 08:00
Regionalny rynek cebuli – 43. tydz. br.
Jak zmieniła się sytuacja na rynku cebuli w monitorowanych krajach Europy Wschodniej i Azji Środkowej? Czy w Polsce cebula wciąż jest najdroższa?
czytaj więcej
Cebula
2019-10-25 09:00
Holandia – cebule jeszcze w górę
Trend wzrostowy cen cebuli na holenderskim rynku utrzymał się również w bieżącym tygodniu. Nie tylko się z resztą utrzymał, ale…
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.