Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Piątek 29 maja 2020. Od wczoraj dodano 3246 ceny w 26 kategoriach. Życzymy miłego dnia.
Tu jesteś: Owoce i warzywa  »  Warzywa  »  Cebula  »  Rosja – spadek cen cebuli

Rosja – spadek cen cebuli

Cebula
  |   Źródło:
Ceny cebuli w Rosji spadają i warzywo to jest już na tamtejszym rynku znacząco tańsze w relacji rok do roku.

Według analityków projektu EastFruit w Rosji gwałtownie spadły ceny zeszłorocznej cebuli. Jak zauważyli sami uczestnicy rynku, tendencja do spadku cen została nakreślona już w poprzednim tygodniu, a od poniedziałku rosyjscy rolnicy zostali zmuszeni do aktywniejszej zmiany cen, wywołanej słabym popytem w tym segmencie.

Obecnie rolnicy są gotowi do sprzedaży cebuli w cenach 20-34 rubli/kg, czyli 0,27-0,47 USD/kg (1,15-1,95 zł/kg), podczas gdy pod koniec kwietnia ceny nie spadały poniżej 30-40 rubli/kg, to jest 0,41-0,55 USD/kg (1,72-2,29 zł/kg). W wyniku tych korekt cen cena zeszłorocznej cebuli w ciągu dwóch tygodni spadła średnio o 24 procent.

Producenci zmuszeni byli uciekać się do obniżki cen ze względu na fakt, że hurtownie zaczęły stawiać bardziej surowe wymagania dotyczące jakości cebuli i odmówiły zakupu produktów, których jakość zaczęła się pogarszać z powodu długotrwałego przechowywania.

Innym ważnym powodem niższych cen w segmencie zeszłorocznej cebuli była dość obszerna i stabilna podaż importowanej cebuli wczesnej, głównie z Egiptu i Uzbekistanu. Obecnie dostawcy importowanej cebuli są również niezadowoleni z niskiej aktywności rosyjskich nabywców. Cena wcześniej importowanej cebuli produkowanej w Uzbekistanie jest w przedziale 20-25 rubli/kg, czyli 0,27-0,34 USD/kg (1,15-1,43 zł/kg). Cebula wczesna z Egiptu jest oferowana w cenach od 34 rubli/kg, czyli 0,47 USD/kg (1,95 zł/.kg).

Jednocześnie warto zauważyć, że obecne ceny zeszłorocznej cebuli w Federacji Rosyjskiej spadły już średnio o 15 procent w porównaniu z tym samym okresem ubiegłego roku.

Podobne
Cebula
2020-05-14 08:06
Koniec sezonu cebuli przemysłowej?
Sytuacja na polskim rynku cebuli nie jest korzystna dla producentów. Również jeśli chodzi o cebulę obieraną.
czytaj więcej
Cebula
2020-05-13 13:00
Holandia – cebuli wciąż nie brakuje, ale problemem jest jakość
Podaż mamy jeszcze dość dużą, a i popyt jest dość szeroki. Problemem jest natomiast jakość cebuli, mów holenderski handlowiec.
czytaj więcej
Cebula
2020-05-13 12:00
Austria – kończy się stary sezon cebuli
Sezon handlowy cebuli 2019/2020 wszedł w Austrii w swoją końcową fazę.
czytaj więcej
Cebula
2020-05-12 10:00
Cebula – ograniczony popyt
Ostatnie tygodnie przyniosły pogorszenie koniunktury w hurtowym handlu cebulą w Polsce. Jak teraz wygląda sytuacja w tym segmencie rynku świeżych warzyw?
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.