Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest sobota 29 luty 2020. Od wczoraj dodano 2879 ceny w 28 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Rosja – znaczny spadek cen cebuli

Cebula
  |   Źródło:
W ciągu ostatniego tygodnia ceny cebuli w Rosji spadły o 22 procent.

Cebula jest coraz tańsza na rynku rosyjskim. Według analityków projektu EastFruit już w poprzednim tygodniu zarysował się tam dynamiczny trend spadku cen tego warzywa, a od poniedziałku producenci są zmuszeni coraz aktywniej korygować ceny. Powodem, według nich, jest na słaby popyt ca cebulę. Rosyjscy producenci są poważnie zaniepokojeni tą sytuacją, ponieważ zbiory późnych odmian cebuli jeszcze się nie rozpoczęły, a popyt pozostaje bardzo niski, nawet w obliczu szybkiej zniżki cen.

Według ekspertów projektu tylko w ostatnim tygodniu cena cebuli na rynku rosyjskim potaniała średnio o 22 procent. Obecnie rolnicy w głównych regionach produkcji są gotowi sprzedawać ją po 11-18 rubli/kg, czyli 0,17-0,28 USD/kg (0,65-1,06 zł/kg) w zależności od jakości i odmiany.

Według uczestników rynku tendencja spadkowa podyktowana jest przede wszystkim dużą podażą produktów na rynku, a popyt na cebulę nie jest wystarczająco wysoki. Większość gospodarstw produkcyjnych zaczęła aktywnie sprzedawać dostępne zapasy cebuli niespełniającej norm handlowych. Jednocześnie wielu rolników informuje, że z powodu deszczy w tym sezonie jest bardzo mało wysokiej jakości cebuli nadającej się do przechowywania. Z tego powodu wyraźnie wzrósł odsetek strat i udział produktów niespełniających norm, które producenci starają się szybko sprzedać.

Należy jednak pamiętać, że w tej chwili cebula na rynku rosyjskim jest średnio o 24 procent droższa niż na początku sierpnia 2018 roku. Niemniej jednak wielu uczestników rynku jest przekonanych, że tak niskie ceny są zjawiskiem przejściowym i bliżej połowy września ceny wysokiej jakości cebuli mogą zacząć gwałtownie rosnąć, gdy sprzedawcy zaczną kupować produkty przeznaczone do długiego przechowywania. Jednocześnie z powodu niekorzystnych warunków pogodowych znacznie wzrósł odsetek niespełniającej wymagań jakościowych cebuli, której nie można przechowywać.

Podobne
Cebula
2019-08-07 13:51
Austria – zmiany na rynku cebuli
Austriacki rynek cebuli przygotowuje się do ważnej zmiany. Kończy się bowiem cebula ozima, a do handlu wchodzą odmiany późniejsze.
czytaj więcej
Cebula
2019-08-06 09:00
Globalny rynek cebuli
IndexBox opublikował raport na temat rynku światowego rynku cebuli i szalotki. Poniżej jego streszczenie.
czytaj więcej
Cebula
2019-08-05 08:00
Regionalny rynek cebuli – 31. tydz. br.
Jak zmieniła się sytuacja na rynku cebuli w monitorowanych krajach Europy Wschodniej i Azji Środkowej?
czytaj więcej
Cebula
2019-08-02 17:15
Ceny cebuli w trendzie regionalnym, ale…
Ceny cebuli utrzymują się od pewnego czasu w trendzie, który jest charakterystyczny dla większości krajów regiony.
czytaj więcej
Cebula
2019-08-02 08:00
Rosja – ceny cebuli nadal spadają
W Rosji trend spadkowy cen cebuli trwa od początku lipca br.
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.